Jedenaście goli zaliczki Nafciarzy

Jedenaście goli zaliczki Nafciarzy - Zdjęcie główne

SportLekko, łatwo i przyjemnie. W ćwierćfinale Pucharu Polski w piłce ręcznej Wisła Płock pokonała w Orlen Arenie pierwszoligową Pogoń Szczecin 37:26 (17:13). Najwięcej bramek dla Nafciarzy zdobył Christian Spanne – siedem.

W 4. minucie po raz ostatni Pogoń wygrywała, było 2:1. Później Nafciarze wzięli się do roboty, ale tempo nie było szalone. Gra toczyła się w przyjaznej atmosferze. Dość powiedzieć, że przez cały mecz Wisła została ukarana zaledwie dwa razy, a goście nie spędzili na ławce jar nawet minuty! Wyjątkiem była czerwona kartka za brutalny faul na Spanne.

Do przerwy Wisła prowadziła różnica czterech goli. Taka sama, skromna różnica była w 40.minucie – 23:19. Ale Nafciarze przyspieszyli, nieźle bronił Bartosz Dudek. Przewaga systematycznie rosła. Pięć minut przed końcem było 33:26, ale od tego czasu trafiali już tylko płocczanie i skończyło się różnicą 11 goli. Na tym etapie gra się mecz i rewanż. Pojedynek w Szczecinie odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia.

Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 37:26 (17:13)

Wisła:  B.Dudek, M.Wichary - J.Bäckström(5), A.Wiśniewski(5), C.Spanne(7), K.Syprzak(3, 3k), M.Toromanović(3), P.Paczkowski(2), A.Twardo, M.Zołoteńko(2), P.Chrapkowski, N.Eklemović(4), M.Kubisztal(2), V.Rajković(4)

Gaz-System Pogoń: P.Matkowski, L.Skowron - W.Jedziniak(3), M.Suszka(2), P.Biały, K.Misiak, P.Frelek(3, 1k), J.Wardziński(2), R.Rojek, K.Ringwelski, R.Wolski(1), K.Królik(4), A.Kokoszka(6), G.Marcinkian(1), P.Krupa(4), S.Guzek

Upomnienia: J.Bäckström, M.Kubisztal, A.Twardo - P.Frelek, A.Kokoszka, K.Królik
Kary: Orlen Wisła - 4 min (N.Eklemović 2 min, V.Rajković 2 min ) - Gaz-System Pogoń - 0 min.