Reklama

Japońska legenda driftu boi się o asfalt

Opublikowano:
Autor:

Japońska legenda driftu boi się o asfalt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport – Jeszcze nigdy nie jeździłem po asfalcie, który wylany był tuż przed zawodami, dlatego nie wiem, czy tor będzie miał odpowiednią przyczepność – mówił na konferencji prasowej przed płockimi rundami Drift Masters Grand Prix 2015 Naoki Nakamura, mistrz japońskiej ligi D1. – Mam jednak nadzieję, że poradzę sobie na tyle, aby zaprezentować jazdę, która zadowoli publiczność zebraną na stadionie.

– Jeszcze nigdy nie jeździłem po asfalcie, który wylany był tuż przed zawodami, dlatego nie wiem, czy tor będzie miał odpowiednią przyczepność – mówił na konferencji prasowej przed płockimi rundami Drift Masters Grand Prix 2015 Naoki Nakamura, mistrz japońskiej ligi D1. – Mam jednak nadzieję, że poradzę sobie na tyle, aby zaprezentować jazdę, która zadowoli publiczność zebraną na stadionie.

Naoki Nakamura jest jedną z legend światowego sportu driftingowego. Świga się już od 15 lat. Przyznał jednak, że do tej pory nie zdarzyło mu się występować na torze, który usytuowany byłby na stadionie piłkarskim. – To świetny pomysł, który powinien wpłynąć na uatrakcyjnienie zawodów – mówił Japończyk. – Przy okazji chciałbym podziękować za zaproszenie mnie do Płocka i za niezwykle ciepłe przyjęcie, z jakim się tu spotkałem.

W sobotę 20 czerwca i w niedzielę 21 czerwca rozegrane zostaną w Płocku piąta i szósta runda tegorocznej edycji DMGP. Po raz pierwszy w historii rywalizacja odbywać się będzie na torze zlokalizowanym na stadionie piłkarskim. – Na stadionie pojawiło się prawie 500 ton asfaltu – powiedział Tomasz Chwastek, dyrektor zawodów Drift Masters GP. – Na stadionie Wisły powstał tor o szerokości ośmiu metrów i długości ponad 400 metrów.

Podczas zawodów w Płocku zaprezentują się nie tylko najlepsi polscy drifterzy, ale również wspomniany już Naoki Nakamura oraz zawodnicy z kilku krajów Europy. – Na liście startowej jest kilku zawodników, którzy pochwalić się mogą mistrzowskimi tytułami w swoich krajach – powiedział Dawid Karkosik z Budmat Auto Drift Teamu. – Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja. Kibice będą mieli okazję przekonać się, jak polski drift prezentuje się na tle Europy.

Piąta i szósta runda Drift Masters Grand Prix mają szczególne znaczeni dla Piotra Więcka i Dawida Karkosika. Obaj zawodnicy płockiego teamu zajmują miejsca w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji DMGP (Piotr jest drugi, a Dawid trzeci). – Chcielibyśmy na własnym terenie wygrać dwukrotnie i zepchnąć z pierwszego miejsca generalki Marcina Mospinka – powiedział Piotr Więcek.

Na stadionie Wisły oprócz ryku silników usłyszeć będzie można również Pięknych i Młodych i Ivana Komarenkę. Organizatorzy zapowiadają liczne konkursy dla publiczności i kilka atrakcji specjalnych. Decydujące wyścigi piątej rundy rozgrywane będą już po zmroku, co oznacza konieczność skorzystania ze sztucznego oświetlenie. Czy będą to stadionowe reflektory czy może coś jeszcze – przekonać się będzie można w sobotę 20 czerwca po 21.00.

Program zawodów

Sobota 20 czerwca

14.00 – Otwarcie bram
14.00 – 16.30 – Kwalifikacje
16.30 – Koncert Piękni i Młodzi
18.00 – 20.00 - Trening w parach dla TOP-16
20:00 – Ivan Komarenko – koncert
21.00 – Runda TOP 16
24.00 – Pokaz sztucznych ogni
01.00 – Zamknięcie Parku Maszyn

Niedziela 21 czerwca

8.00 – Otwarcie bram
8.00 – 10.30 – Kwalifikacje
11.00 – 12:30 – Trening w parach dla TOP-16
13.00 – Runda TOP 16
22.00 – Zamknięcie Parku Maszyn

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE