Reklama

Inauguracja opóźniona, ale uroczysta

Opublikowano:
Autor:

Inauguracja opóźniona, ale uroczysta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a jednocześnie szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki był honorowym gościem uroczystej inauguracji działalności Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP.

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a jednocześnie szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki był honorowym gościem uroczystej inauguracji działalności Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP.

Zajęcia w Szkole Mistrzostwa Sportowego trwają już od początku września. Uczą się w niej piłkarki ręczne, które nie ukończyły jeszcze 19. roku życia. Są wśród nich najbardziej utalentowane zawodniczki z całej Polski, z których wiele występuje w reprezentacji Polski w różnych grupach wiekowych.

– Płock to stolica polskiej piłki ręcznej, miasto z ponad pięćdziesięcioletnia tradycją w tej dyscyplinie sportu. Jest wiodącym ośrodkiem, w którym od lat wielu piłkarzy, trenerów i działaczy wpisało się i wpisuje się w rozwój tej dyscypliny sportu – mówił podczas inauguracji prezydent Andrzej Nowakowski. – Nasze miasto to nie tylko „płocka szkoła piłki ręcznej”, ale również nowoczesne obiekty jak Orlen Arena, gdzie rozgrywane są mecze na najwyższym poziomie w lidze i Lidze Mistrzów. To zaplecze sportowe i działania, które jako samorząd wspólnie z ZPRP podejmujemy z myślą o rozwoju piłki ręcznej w Polsce, dla dobra dzieci i młodzieży uczącej się i trenującej tę dyscyplinę sportową.

Ponad 40 dziewcząt rozpoczęło naukę w trzeciej klasie gimnazjum i trzech klasach liceum ogólnokształcącego. Pierwszeństwo miały byłe uczennice SMS-u Gliwice. ZPRP na przełomie czerwca i lipca Związek zorganizował w Warszawie uzupełniający nabór do płockiego SMS-u. W czasie wakacji uczennice nowej szkoły wzięły udział w zgrupowaniach szkoleniowych oraz w obozach reprezentacji Polski roczników 1996 i 1998. We wrześniu rozpoczęły naukę w Płocku.

Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka”. Dziewczyny zakwaterowane są w wyremontowanym internacie tej szkoły. Szkoła w Płocku jest kontynuatorką założonej w 1997 r. szkoły sportowej w Gliwicach. Szkoła dla chłopców działa pod patronatem ZPRP w Gdańsku.


– Działająca do tej pory w Gliwicach szkoła przeniosła się do znakomitego ośrodka piłki ręcznej. Dzięki pomocy władz Płocka pracuje w fantastycznych warunkach – mówił prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki. – Chcielibyśmy dać młodzieży szansę na zdobycie odpowiedniego wykształcenia. Polska Fundacja Olimpijska zapewni dodatkowe środki na rozwój tej części placówki, która ma charakter edukacyjny.

Dyrektorem szkoły jest międzynarodowy sędzia piłki ręcznej Bogdan Lemanowicz, dyrektorem sportowym – Bogdan Zajączkowski, były trener Wisły Płock i reprezentacji Polski. SMS Płock to szkoła niepubliczna o uprawnieniach publicznej. Nauka w niej jest bezpłatna.

Sztab trenerski tworzą Bogdan Janiszewski, Andrzej Marszałek i Artur Piechota. Dziewczęta mają zapewnioną opiekę sztabu medycznego i fizjoterapeutów oraz psychologa sportowego.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE