Reklama

Igrzyska z płocczanami: 28 krajów, 80 miast

Opublikowano:
Autor:

Igrzyska z płocczanami: 28 krajów, 80 miast - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport - W Płocku jesteście najlepsi. Teraz czas, abyście pokazali, że jesteście najlepsi na świecie – mówił w czwartek prezydent Andrzej Nowakowski do młodzieży szkolnej, która już niebawem przejmie rolę ambasadorów Płocka i całego kraju podczas 48. Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych w australijskim mieście Lake Macquarie.

- W Płocku jesteście najlepsi. Teraz czas, abyście pokazali, że jesteście najlepsi na świecie – mówił w czwartek prezydent Andrzej Nowakowski do młodzieży szkolnej, która już niebawem przejmie rolę ambasadorów Płocka i całego kraju podczas 48. Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych w australijskim mieście Lake Macquarie.

Płoccy sportowcy wezmą udział w Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych, które odbędą się między 6 a 11 grudnia. Te będą zorganizowane niezbyt blisko, bo aż na półkuli południowej, w kraju kojarzonym głównie z przesympatycznymi torbaczami i misiami koala. Australijskie miasto Lyke Macquarie mieści się jakieś 90 minut jazdy samochodem od największego miasta w tym kraju, Sydney i liczy sobie około 200 tys. mieszkańców. To właśnie tam zadomowią się płocczanie na czas sportowych zmagań.

W igrzyskach weźmie udział aż 1500 młodych ludzi w wieku od 12 do 15 lat. Z naszego miasta wyruszą 23 osoby, aby spróbować dostać się na podium w jednej z trzech dyscyplin: pływaniu, lekkoatletyce i piłce nożnej chłopców. Ponadto pozostali zawodnicy przystąpią do międzynarodowej rywalizacji w gimnastyce artystycznej, żeglarstwie, piłce wodnej, a nawet sprawdzą swoje możliwości w wyścigach bmx i golfie.

Prezydent życzył wszystkim zgromadzonym w czwartek w ratuszowej auli, aby dumnie reprezentowali polskie barwy narodowe i dane im było przeżyć moment, kiedy flaga własnego państwa wciągana będzie na maszt, po czym wręczył wszystkim nominacje.

Jak podaje zespół medialny Ratusza, sponsorem wyjazdu jest Orlen. Koszt jednego biletu do Australii to ok. 6 tys. zł. Z miejskiego budżetu sfinansowano wydatki z tytułu opłat rejestracyjnych, przelotu i ubezpieczenia oraz diety dla przedstawicieli miasta Płocka. Z młodzieżą wylatują również trenerzy, Ewa Kozińska (lekkoatletyka), Artur Piekut (pływanie), Artur Serocki (piłka nożna) oraz dyrektor ratuszowego Wydziału Sportu i Rekreacji, Robert Czwartek. Szefem delegacji jest Dorota Ewa Bartuś.

 

Składy delegacji:

PŁYWANIE:

 1. Mateusz Piątkiewicz
 2. Karolina Skwarka
 3. Anna Solak
 4. Łukasz Solak
 5. Wiktoria Natalia Niewiadomska

 

LEKKOATLETYKA

 1. Karolina Halina Sumińska
 2. Julia Dąbrowska
 3. Ada Amelia Malanowska
 4. Wioleta Julia Sobieśniewska
 5. Martyna Lewandowska

 

PIŁKA NOŻNA

 1. Olaf Bieńkowski
 2. Jakub Dariusz Lemanowicz
 3. Eryk Juliusz Krawczyk
 4. Kamil Krupiński
 5. Kacper Kucharski
 6. Jakub Osmański
 7. Jakub Perlak
 8. Kamil Waćkowski
Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE