Honorowa porażka Nafciarzy w rewanżu

Honorowa porażka Nafciarzy w rewanżu - Zdjęcie główne

SportPo przegranej aż 12 bramkami u siebie Nafciarze obiecywali znacznie korzystniejszy wynik w rewanżowym pojedynku 1/8 Ligi Mistrzów szczypiornistów z faworytem zmagań THW Kiel. Wisła przegrała z „Zebrami”, ale tylko 24:27 (10:15).

To był „mecz przyjaźni”, bo już w Płocku wyjaśniło się, kto awansuje dalej. Niemcy oszczędzają siły na dalszą fazę LM i rozgrywki ligowe, a Wisła jest już myślami przy środzie, gdy rozpocznie rywalizację w play-off polskiej ligi, podejmując o godz. 18 Chrobrego Głogów. Ale w niedzielne popołudnie Nafciarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po trzech minutach nasi zawodnicy prowadzili 2:0, a ich przewaga mogła być wyższa, gdyby swoje szanse wykorzystali Kavas i Spanne.

Było to ostatnie prowadzenie mistrzów Polski w tym pojedynku. Ekipa z Niemiec szybko wyszła na prowadzenie 4:2. Obrona 5-1 THW Kiel tym razem stwarzała Wiślakom sporo problemów. Do tego doszła znakomita forma Francuza Thierrego Omeyera w bramce, doskonałego już w drugiej połowie w Płocku. Szczypiorniści THW Kiel z każdą minutą grali na coraz większym luzie, urozmaicając zebranej publiczności spotkanie ciekawymi rozwiązaniami akcji w ataku pozycyjnym. W szeregach Wisły z dobrej strony – poza tradycyjnie już Marcinem Wicharym – pokazał się Michał Zołoteńko, który zapisał na koncie trzy trafienia.

W drugiej połowie dobrze grał Michał Kubisztal, ale w 48. minucie kontuzji kostki doznał Spanne i trener Lars Walther z konieczności musiał wystawić na boisko drugiego kołowego. Niestety i w takim ustawieniu mistrzowie Polski nie pograli zbyt długo, bo czerwoną kartkę z gradacji kar obejrzał Toromanovic. W tej sytuacji na prawym skrzydle pojawił się Kavas, natomiast na prawym rozegraniu Adam Twardo. Nafciarze dzięki ambitnej grze zredukowali straty do THW Kiel do trzech oczek.