Hit imprezy. Dwa razy wjechali w stodołę

Hit imprezy. Dwa razy wjechali w stodołę - Zdjęcie główne

SportTo był płocki dzień podczas niedzielnego triathlonu MTB w Kozienicach. Aż pięcIu zawodników Delty Płock zameldowało się na podium, a hitem trasy był przejazd przez... stodołę!

W niedzielę odbyła się premierowa edycja triathlonu w Kozienicach. Zawody były częścią cyklu Wheeler Triathlon Tour MTB, który organizuje Jerzy Górski. Pomimo zerowej promocji imprezy, do Kozienic przyjechało ponad 100 zawodników, którzy wystartowali w: aquathlonie dla dzieci, Otwartych Mistrzostwach Kozienic dla amatorów oraz dystansie głównym wliczanym do GP Triathlon Tour.

Zawody odpuścili Mateusz Kaźmierczak i Filip Przymusiński, którzy  w Płocku zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Dlatego obecność Krzysztofa Augustyniaka (drugi w Płocku) była sygnałem, że doświadczony zawodnik z Polkowic celuje w zwycięstwo w całej klasyfikacji. Wśród kobiet faworytką była Agnieszka Cieślak, która w tym sezonie uzbierała mnóstwo zwycięstw, a w mistrzostwach Polski w sprincie zajęła wysokie trzecie miejsce.

Trasa kozienickiego triathlonu była bardzo ciekawa i atrakcyjna. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 750 m w pływaniu, 15km rowerem i 3 km biegu. Dwa okrążenia wokół pomostu z wyjściem z wody dały kibicom możliwość zobaczenia, czym jest triathlon z bliska. Początek trasy rowerowej wskazywał, że będzie to kolejny triathlon mtb „po twardym”. Jednak już po kilometrze trasa wiodła pokrytą tłuczywem drogą w budowie. Hitem całej trasy była jednak stodoła, przez którą wszyscy przejeżdżali dwukrotnie. Za stodołą kolejny „odcinek specjalny” wiódł przez środek gospodarstwa rolnego, a następnie powrót polnymi drogami i znów asfaltem do Kozienic. Z kolei trasa biegowa była częściowo przełajowa, reszta zaś wiodła po ścieżkach parku.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Augustyniak przed Marcinem Ławickim i Dariuszem Kowalskim. Tym samym Augustyniak objął prowadzenie w cyklu Wheeler’a. Natomiast w „generalce” kobiet podium wyglądało tak samo, jak w Płocku: wygrała Cieślak, druga była Agata Pecyna, a trzecia- Magdalena Wiśniewska. Liderką z przewagą 16 punktów jest oczywiście Cieślak.

Rewelacyjnie spisali się płoccy zawodnicy. Z siedmiu aż pięciu stanęło na podium. W kategorii M-50 zawodnicy Delty zgarnęli wszystkie miejsca na „pudle”. Zwyciężył Stanisław Dymek (17. wśród mężczyzn), drugie miejsca zajął Ireneusz Bedyk (20. w open). Pomimo kontuzji dzielnie walczył na trasie Dariusz Misztela, który stanął na najniższym stopniu podium (27.open). Ósme miejsce wśród mężczyzn zajął Sebastian Dymek, który także stanął na trzecim stopniu podium w kategorii M-30. Kolejne trzecie miejsce zajął Waldemar Gieres, który startował ze świeżą raną dłoni. W klasyfikacji generalnej prezes klubu zajął 15. miejsce.

W Kozienicach wystartowało także dwóch młodych zawodników: Radosław Wyrwas zajął 26. miejsce wśród mężczyzn (7. w kat. M-20), a Radosław Gronczewski – 37. (11. w kat. M-20).