Reklama

Historia tworzy się na naszych oczach

Opublikowano:
Autor:

Historia tworzy się na naszych oczach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Samuela Pierzchała zapisała się w kronikach Klubu Sportowego Królewscy jako zdobywczyni pierwszej bramki w historii jego dziewczęcej sekcji. Młode płocczanki zagrały w turnieju organizowanym przez drobińskiego Pegaza, zajmując czwarte miejsce wśród ośmiu zespołów.

Samuela Pierzchała zapisała się w kronikach Klubu Sportowego Królewscy jako zdobywczyni pierwszej bramki w historii jego dziewczęcej sekcji. Młode płocczanki zagrały w turnieju organizowanym przez drobińskiego Pegaza, zajmując czwarte miejsce wśród ośmiu zespołów.

Dla dziewczyn z zespołu Królewskich wszystko było pierwsze: pierwszy turniej, pierwszy start na wyjeździe, pierwszy gol, pierwszy remis, zwycięstwo, porażka. Wyjazd do Drobina na organizowany przez tamtejszego Pegaza turniej piłki nożnej dziewcząt zapadnie w pamięci wszystkich płockich piłkarek. Na pewno jednak najwięcej powodów do radości mieć będzie Samuela Pierzchała, bo to ona właśnie zdobyła pierwszą bramkę dla swej ekipy. – Bardzo cieszę się, że to właśnie ja zdobyłam tego historycznego gola. Muszę jednak podkreślić, że w tej akcji cała drużyna spisała się na medal – powiedziała Samuela Pierzchała.

Płocczanki zaczęły swój udział w imprezie od bezbramkowego remisu z rezerwami Pelikana Łowicz. Później pokonały 2:0 rezerwy Pegaza Drobin. Prowadzenie zespołowi trenera Kamila Wojkowskiego dała Samuela Pierzchała wykorzystując doskonałe podanie Magdy Zielińskiej, a wynik ustaliła Arleta Mulczyńska.

W półfinale płocczanki nie miały zbyt wiele do powiedzenia, przegrywając gładko 0:3 z MUKS-em Praga Warszawa. Ozdobą pojedynku o trzecie miejsce była cudowna akcja płocczanek, ukoronowana bramką Klaudii Łyzińskiej. Niestety, był to jedyny gol Królewskich przy pięciu trafieniach Stomilu I Olsztyn, który mógł cieszyć się z wygranej na wagę trzeciego miejsca w imprezie. – Fajnie być świadkiem, jak na naszych oczach piszę się historia kobiecego futbolu. Widząc zaangażowanie dziewcząt, wolę walki i ogromne emocje towarzyszące rozgrywaniu każdego meczu, wiem, że drogą którą podąża drużyna, jest słuszna – powiedział trener Kamil Wojkowski. – Mam nadzieję, że występ na tym turnieju będzie dodatkowym impulsem do jeszcze większej pracy na treningach, a całej kobiecej piłce w Płocku przysporzy nowych fanów i zachęci więcej dziewcząt, rodziców do zainteresowania się właśnie tą dyscypliną sportu. Jako trener jestem dumny, że przyszło mi pracować z tak fantastycznymi zawodniczkami. To jedna z piękniejszych chwil w mojej karierze trenerskiej.

Klasyfikacja końcowa:
1. Pelikan I Łowicz
2. MUKS Praga Warszawa
3. Stomil I Olsztyn
4. KS KRÓLEWSCY PŁOCK
5. Stomil II Olsztyn
6. Pelikan II Łowicz
7. Pegaz I Drobin
8. Pegaz II Drobin

FOT. Królewscy Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE