Górnicy postraszyli Wisłę. Nafciarze z pierwszymi punktami

Górnicy postraszyli Wisłę. Nafciarze z pierwszymi punktami - Zdjęcie główne

SportPodopieczni Piotra Przybeckiego udanie rozpoczęli kolejną rundę rozgrywek i po ciężkim meczu pokonali na wyjeździe Górnik Zabrze. Najwięcej problemów wicemistrzom Polski sprawiał bramkarz gospodarzy.

Podopieczni Piotra Przybeckiego udanie rozpoczęli kolejną rundę rozgrywek i po ciężkim meczu pokonali na wyjeździe Górnik Zabrze. Najwięcej problemów wicemistrzom Polski sprawiał bramkarz gospodarzy.

Po dłuższej przerwie związanej między innymi z MŚ we Francji przyszedł czas na powrót do ligowych zmagań. Orlen Wisła na początek pojechała do Zabrza by tam rywalizować z miejscowym Górnikiem. Zespół Ryszarda Skutnika u siebie na hali jest niezwykle mocny. Rok temu, gdy trenerem
był jeszcze Mariusz Jurasik, płocczanie, po meczu pełnym emocji i kontrowersji, podzielili się punktami z górnikami.

Początek spotkania należał do niebiesko-biało-niebieskich, którzy szybko obieli prowadzenie 4:1, wydawało się, że tym razem goście bez problemów poradzą sobie z miejscowymi, niestety po przerwie na żądanie trenera gospodarzy w bramce obudził się Kornecki, który zatrzymywał rywali w wielu stuprocentowych sytuacjach. Mimo świetnej gry golkipera Górnika przewaga Wisły utrzymywała się do 27. minuty, wtedy to trzy bramki z rzędu rzucili zabrzanie, którzy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania 13:13.

Po przerwie Wisła popełniła dwa proste błędy w ataku i gospodarze wyszli na prowadzenie 15:13. Na szczęście dzięki lepszej grę w obronie szybko udało się zniwelować straty i wypracować czterobramkową przewagę. W 47. minucie przy wyniku 20:24 coś w szeregach ekipy z mazowsza się zacięło i chwilę później znowu mieliśmy remis. Mecz do samego końca trzymał w napięciu, dodatkowo kilka dziwnych decyzji podjęli sędziowie. Tym razem szczęście sprzyjało Wiśle i to drużyna Przybeckiego ostatecznie dowiozła zwycięstwo do samego końca, wygrywając 29:26.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 26:29 (13:13)

Górnik: M. Kornecki, S. Kicki, M. Galia, R. Gliński (1), A. Niedośpiał (2), A. Bushkov (2), B. Tomczak (3, 1/2k), A. Kryński (1), T. Piątek, Y. Gromyko (1), M. Daćko (2), A. Tatarincew (7), M. Ścigaj (1), I. Sluijters (6, 3/4k), M. Adamuszek, M. Tokaj,

Wisła: R. Corrales, M. Wichary, A. Morawski, M. Daszek, A. Wiśniewski (2), V. Ghionea (2), L. Mihić (5), Z. Kwiatkowski, T. Rocha (8, 2/3k), T. Gębala (3), M. Tarabochia (2), M. Pušica, G. Duarte (2), J. Toledo (2), D. Zhitnikov (3),