Fenomenalny Wichura. Kontuzja Konitza

Fenomenalny Wichura. Kontuzja Konitza - Zdjęcie główne

SportPiłkarze ręcznie Orlen Wisły Płock pewnie wygrali na wyjeździe z ósmą drużyną tabeli PGNIG Superligi, Chrobrym Głogów. Gospodarze tylko przez pierwsze 30 minut stawiali większy opór Płocczanom, niestety mecz kontuzją okupił Bartosz Konitz.

Piłkarze ręczni Wisły pewnie wygrali na wyjeździe z ósmą drużyną w tabeli PGNIG Superligi, Chrobrym Głogów. Gospodarze tylko przez pierwsze 30 minut stawiali większy opór nafciarzom. Niestety mecz kontuzją okupił Bartosz Konitz.

- Zagraliśmy niezły mecz, szczególnie w obronie, bardzo dużo pomogli bramkarze - powiedział nam po meczu Michał Daszek. - Na początku drugiej połowy odskoczyliśmy na większą ilość bramek i już do końca spotkania kontrolowaliśmy wynik.

Mecz rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Manolo Cadenasa, którzy po 9 minutach gry odskoczyli na 3 bramki prowadzenia. Głogowianie nie zamierzali się poddawać i dzielnie walczyli o korzystny wynik. Jeszcze w 27. minucie, po trafieniu Sobuta, było 10:12. Kolejne dwa trafienia zaliczyli Tarabochia i Wiśniewski, a tuż przed przerwą 11 bramkę dla Chrobrego dołożył Bąk. Po 30 minutach gry wicemistrzowie Polski schodzili do szatni przy skromnym prowadzeniu 11:14.

Druga część gry rozpoczęła się od mocnego ataku gości. Wiślacy w 10 minut rzucili aż 7 bramek przy tylko jednym trafieniu gospodarzy. Spora w tym zasługa fenomenalnie broniących Corralesa i Wicharego. Ten drugi obronił w całym meczu 5 rzutów karnych!

Na kwadrans przed końcem spotkania, po brutalnym faulu Sadowskiego, na parkiet upadł Bartosz Konitz. Rozgrywający Wisły opuścił boisko dopiero przy pomocy masażysty i kolegów z zespołu. Faul głogowianina nie zrobił większego wrażenia na sędziach, którzy wykluczyli zawodnika tylko na dwie minuty, co wyraźnie nie spodobało się ławce gości.

Przez ostatnie 15 minut nafciarze jeszcze poprawili swój dorobek punktowy i ostatecznie wygrali z Chrobrym 20:30. Duża w tym zasługa bramkarzy. Rodrigo Corrales zakończył mecz ze skutecznością 44% a popularny Wichura odbił aż 62% rzutów!

Szczypiorniści z Płocka nie mają zbyt dużo czasu na odpoczynek bo już w niedzielę zmierzą się z drużyną Flengsburga. Czy Nafciarzom uda się wygrać drugie spotkanie w Lidze Mistrzów?

Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 20:30 (11:14)

Chrobry: Stachera 43%, Kapela 13% - Miszka 1, Świtała 1, Bąk 2, Kandora 1, Jurecki 1, Babicz 1, Tylutki, Sobut 5, Sadowski 1, Płócienniczak 3, Kubała 2, Gujski 2

Wisła : Corrales 44%, Wichary 62% - Daszek 4, Nikčević 6, Wiśniewski 3, Ghionea 1, Rocha 2, Kwiatkowski, Konitz 1, Tarabochia 3, Montoro 3, Zelenović 1, Piechowski, Pušica, Racotea 4, Zhitnikov 2

Kary : Chrobry 10 min.  - Wisła 16 min