Emocjonujący mecz SMS. Basia Zima uratowała punkt [FOTO]

Emocjonujący mecz SMS. Basia Zima uratowała punkt [FOTO] - Zdjęcie główne

SportZawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku zremisowały drugi mecz w tym sezonie. Podopieczne Marka Jagodzińskiego podzieliły się punktami z jednym z faworytów do awansu - Ruchem Chorzów.

W mecz bardzo dobrze weszły miejscowe, które po 5 minutach prowadziły 3:0. Przyjezdne próbowały odrabiać straty, ale to SMS przeważał i kontrolował zaliczkę z początku spotkania.

Na 10. minut przed końcem pierwszej połowy płocczanki prowadziły 8:4, w końcówce lepszy okres zaliczyły chorzowianki, które zniwelowały stratę do dwóch bramek, ostatnia minuta ponownie należała do czerwono-białych, ostatecznie pierwsza część zakończyła się wynikiem 13:10.

Po przerwie obie drużyny wyszły bardzo zmotywowane na parkiet. SMS nie ustępował Ruchowi i prawie do samego końca utrzymywał 2-3 bramkową przewagę. Ostatnie pięć minut to szaleńcza pogoń przyjezdnych, którzy odrobili straty i mieli szansę na wywiezienie dwóch punktów z Płocka, plan Ruchu zepsuła bramkarka SMS-u Barbara Zima, która w końcówce swoją świetną obroną uratowała jeden punkt.

SMS ZPRP Płock - Ruch Chorzów 23:23

SMS: Maciejewska, Gajewska, Urbańska 3, Senderkiewicz 9, Świerżewska, Olejniczak, Zima, Cygan Klaudia 1, Cygan Katarzyna 1, Świętochowska, Lipok 3, Pająk, Nosek 6, Rorat, Szołtysek, Grabińska