Dziewczyny zagrają o brązowe medale

Dziewczyny zagrają o brązowe medale - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Sport Nie udało się, niestety, juniorkom młodszym Jutrzenki wywalczyć awansu do finału Mistrzostw Polski.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock w półfinale MPJMł zmierzyła się z Varsovią Warszawa. Stołeczna ekipa jako jedyna uczestnicząca w turnieju finałowym, w fazie grupowej wygrała wszystkie swoje mecze, wychodząc z grupy na pierwszym miejscu, z kompletem punktów.

Drużyna prowadzona przez trenerów Daniela Jarosza i Marka Jagodzińskiego nie zamierzała jednak rezygnować z walki o złoto i toczyła z faworytkami niezwykle wyrównany pojedynek. Po pierwszej połowie warszawianki prowadziły tylko 11:10. Po zmianie stron ich przewaga zaczęła się jednak niebezpiecznie powiększać i w pewnym momencie sięgnęła nawet pięciu oczek. Wprawdzie płocczanki ambitnie wzięły się za odrabianie strat, ale na doprowadzenie do wyrównania i dogrywki zabrakło im czasu.

Varsovia wygrała 25:23 i to ona grać będzie o złoty medal i mistrzowski tytuł. W drugim z półfinałów MTS Kwidzyn wygrał z Sośnicą Gliwice 28:24. W wielkim finale spotkają się więc MTS Kwidzyn z Varsovią Warszawa.
Płocczankom pozostała walka z Sośnicą Gliwice o brązowy medal. Bez względu jednak na końcowy wynik ich ostatniego meczu, już teraz można powiedzieć, że udział w MPJMł zakończy się największym sukcesem w historii klubu.