Dwie czerwone kartki w meczu z Duńczykami

Dwie czerwone kartki w meczu z Duńczykami - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Wisły rozpoczęli zgrupowanie w Turcji. Na początek płocczanie rozegrali sparing z duńskim Vejle Boldklub, remisując 2:2

Piłkarze Wisły rozpoczęli zgrupowanie w Turcji. Na początek płocczanie rozegrali sparing z duńskim Vejle Boldklub, remisując 2:2.

Sobotni rywale drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Kaczmarka występują na co dzień w NordicBet Ligaen, czyli na drugim poziomie rozrywkowym w Danii. Płocko-duński pojedynek został rozegrany na dobrze przygotowanym boisku Emirhan Sports Complex w Side.

Oba zespoły grały twardo, co już w pierwszej połowie zaowocowało czerwonymi kartkami dla Jóana Símuna Edmundssona i dla Cezarego Stefańczyka. Mecz miał charakter sparingowy, więc sędzia zezwolił na zastąpienie obu ukaranych przez innych graczy.

Pierwsza połowa upływała pod znakiem dominacji płocczan, potwierdzonej bramką zdobytą przez Piotra Darmochwała po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa. Wisła nie utrzymała jednak prowadzenia do przerwy, bo tuż przed końcem tej części gry Niels Bisp Rasmussen wykorzystał zamieszanie pod bramką Seweryna Kiełpina i doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie z dobrej strony pokazał się Patryk Stępiński, doskonałym podaniem obsługując Marcina Krzywickiego, który zdobył drugiego gola dla Wisły. Gdy wydawało się, że zespół z Płocka dowiezie korzystny dla siebie rezultat do końcowego gwizdka, do wyrównania doprowadził Paul Onuachu.

W zgrupowaniu w tureckim Side uczestniczy Fabian Hiszpański, który wznowił już treningi, jednak trener Marcin Kaczmarek na razie oszczędza jego siły. W spotkaniu z Duńczykami nie zagrał również Piotr Wlazło, narzekający na skutki ubiegłotygodniowego urazu, doznanego w meczu z GKS-em Bełchatów.

Vejle Boldklub - Wisła Płock 2:2 (1:1)

Bramki: Rasmussen (45.) i Onuachu (90.) dla Vejle oraz Darmochwał (15.) i Krzywicki (75.) dla Wisły

Vejle: Wolański – Norouzi, Rasmussen, Pereira, Davidsen – Bødker, Gaarde, Sivebæk, Edmundsson, Fazlagic – Onuachu oraz Jensen, Elgaard, Nielsen, Neftali, Redzep, Rasmussen, Nattestad, Clemmensen, Hansen, Rasmussen

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk (25. Rozmus), Sielewski (46. Magdoń), Radić (46. Szymiński), Stępiński – Góralski (70. Radwański), Zyska (70. Sielewski) – Janus (60. Jabłoński), Ruszkul (46. Iliev), Darmochwał (60. Kacprzycki) – Lebedyński (46. Krzywicki)

Czerwone kartki: Edmundsson (40) - Stefańczyk (25)