Duńczycy z pucharem, Polska siódma

Duńczycy z pucharem, Polska siódma - Zdjęcie główne

SportPuchar Syrenki zdobyła w Płocku reprezentacja Danii do lat 17, która w finale po dramatycznym meczu pokonała rówieśników z Gruzji 2:1. W gronie ośmiu ekip siódmą lokatę wywalczyła Polska, pokonując Irlandię Północną 2:0.

Finał miał dramatyczny przebieg, Czerwoną kartkę za faul otrzymał bramkarz Gruzji, ale to właśnie grający w osłabieniu Gruzini nieoczekiwanie objęli prowadzenie z rzutu karnego w 70 minucie. Duńczycy napierali, po doskonałych dośrodkowaniach strzelili dwa gole w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Ich autorem był Andreas Christensen, najlepszy snajper zawodów.

Polacy pokonali w Gostyninie Irlandię Płn. 2:0, obie bramki zdobyli już do przerwy po uderzeniach Grzegorza Tomasiewicza w 15 i 33 minucie.

Polska: Mateusz Kuchta – Mateusz Grzybek, Paweł Bochniewicz, Mateusz Wieteska, Adrian Bielawski (67, Ireneusz Brożyna) – Robert Bartczak, Jan Bednarek, Michał Suchanek (41, Krzysztof Szewczyk), Grzegorz Tomasiewicz – Dawid Tomczak (80, Mikael Idzikowski), Oskar Zawada (80, Filip Kowalczyk). Trener Robert Wójcik.

Na stadionie MOSiR w Płocku w meczu o trzecie miejsce Ukraina pokonała Norwegię karnymi 3:0, w regulaminowym czasie gry było 2:2. W Łącku w spotkaniu o piąte miejsce Grecja pokonała Cypr 4:0.