Drużyna z Łącka bezlitosna dla rywali

Drużyna z Łącka bezlitosna dla rywali - Zdjęcie główne

SportNajbardziej efektowne zwycięstwa w pierwszej kolejce tegorocznej edycji Orlen Handball Mini Ligi odniosły SP Łąck oraz pierwszy zespół SP 23 z Płocka.

OHML jest już po raz siódmy organizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock z myślą o dzieciach z czwartych i piątych klas szkół podstawowych. – Doskonałe szkolenie młodzieży to od wielu lat nasz znak firmowy – mówił wiceprezes Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Artur Zieliński podczas uroczystego otwarcia tegorocznej edycji OHML. – Mam nadzieję, że za kilka lat z uczestników tej rywalizacji wyrosną zawodnicy, którzy trafią do pierwszego zespołu.

Każdy mecz OHML-u trwa 2x12 minut. W pierwszej tegorocznej kolejce młodzi szczypiorniści z Łącka i z płockiej SP 23 rzucali więcej niż jednego gola na minutę. – Cieszę się z tego wyniku, ale zobaczymy, co będzie w drugim meczu – mówił prowadzący ekipę z Łącka Artur Niedzielski, były lewoskrzydłowy Wisły Płock. – Warszawianie na pewno postawią nam dużo trudniejsze warunki.

Pojedynek z SP 336 Warszawa dla młodych zawodników z Łącka faktycznie okazał się trudniejszy. Ale również zwycięski. Ciekawostką jest fakt, że do jednej grupy trafiły dwa zespoły Szestastki (czwarto- i piątoklasiści). W pierwszym meczu lepsza okazała się ekipa starszego rocznika, która również popisała się bardzo wysoką skutecznością. Nie mogła jednak cieszyć się z równie efektownej wygranej jak Łąck i SP 23 I Płock. A wszystko z powodu dziurawej obrony.