Doskonały początek fazy play-off

Doskonały początek fazy play-off - Zdjęcie główne

SportPłockie koszykarki wygrały pierwszy mecz fazy play-off z KKS Olsztyn. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego były lepsza od rywalek w każdym aspekcie gry. Najskuteczniejszą zawodniczką w barwach Mon-Polu została Justyna Pytlarczyk - 21 punktów.

Płocczanki po fazie zasadniczej zajmowały 4. miejsce w tabeli. KKS z taką samą ilością punktów plasował się na 5. pozycji. W poprzednich spotkaniach obie drużyny podzieliły się punktami. W Płocku lepszy okazał się Mon-Pol, zaś w Olsztynie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przeciągnęły miejscowe.

Od początku niedzielnego meczu zawodniczki z Płocka starały się narzucić swój styl gry. W efekcie czego na 2 minuty przed końcem kwarty przewaga gospodyń wynosiła 8 punktów. W końcówce tej części gry gościom udało się nieco zniwelować straty i doprowadzić do wyniku 22:16.

W drugiej odsłonie miejscowe podobnie jak w pierwszych 10 minutach grały swoją koszykówkę. Olsztynianki często myliły się w ataku co wykorzystywały koszykarki Mon-Polu powiększając swoją przewagę. Obu drużynom zdarzały się przestoje w grze i kilka minut bez punktu, jednak nie przeszkodziło to płockiej drużynie  w powiększeniu przewagi do 13 trafień.

Po przerwie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Ostatnie dwie kwarty przebiegały pod lekkim wskazaniem na Mon-Pol. Olsztynianki nie potrafiły odrobić strat z poprzednich minut a miejscowe dorzucały kolejne punkty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodyń 93:70.

19 marca odbędzie się rewanż w Olsztynie. W przypadku zwycięstwa KKS-u rywalizacja znowu powróci do Płocka. Ewentualne 3 spotkanie zaplanowane jest na 23 marca. Zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się w ćwierćfinale z kimś z pary Ostrowia Ostrów Wielkopolski - X-Demon Tęcza Leszno.

Mon-Pol Płock - KKS Olsztyn 93:70 (22:16, 22:15, 25:20, 24:19)

Mon-Pol: Patrycja Iwan 1, Sylwia Janas 16, Lucyna Kotonowicz 15, Paulina Kutycka 9, Agata Chaliburda 13, Aleksandra Gruchot, Patrycja Rucińska 5, Justyna Pytlarczyk 21, Marlena Deko 7.

KKS: Kamila Żukowska, Kamila Płatek 8, Natalia Urbaniak 9, Joanna Markiewicz 5, Natalia Żukowska 9, Adrianna Kalinowska 2, Wiktoria Bałdyga,Alicja Minczewska 22,Justyna Michalak, Ksenia Zajączkowska 8, Aleksandra Mońko 7.

Sędziowie: Jolanta Mikulska, Michał Gąsiński