Dominik Furman bohaterem. Lech zatrzymany w Płocku [FOTO]

Dominik Furman bohaterem. Lech zatrzymany w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne

SportNafciarze zatarli nienajlepsze wrażenie po meczu z Lechią Gdańsk i w drugiej kolejce pokonali Lech Poznań 1:0. Zwycięstwo Wiślakom zagwarantował Dominik Furman, który tym samym zrehabilitował się za czerwoną kartkę z zeszłego tygodnia.

Nafciarze z drużyną z Poznania mieli spore rachunki do wyrównania. Kolejorz był jedną z trzech drużyn, która w fazie zasadniczej poprzedniego sezonu odniosła dwa zwycięstwa z Wisłą. Przy Bułgarskiej Lech zwyciężył 2:0, a w rewanżu w Płocku podopieczni Nenada Bjelicy zaaplikowali płocczanom aż trzy bramki. To były jedne z surowszych lekcji dla niebiesko-biało-niebieskich.

Drużyna Lecha przeszła prawdziwą transformację przed sezonem i Nenad Bjelica jest dopiero w trakcie wpajania nowym piłkarzom swojej wizji. Dodatkowo do Płocka nie mógł zabrać Darko Jevticia, który pauzuje za przewinienie z meczu z Jagiellonią. Cóż jednak może powiedzieć Jerzy Brzęczek, który drużynę prowadzi dopiero po raz drugi? Szkoleniowiec płocczan wprowadził drobne korekty w wyjściowym składzie. Miejsce na szpicy zajął Kamil Biliński, a na lewej obronie wystąpił Patryk Stępiński.

Spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni. Piłka raz po raz lądowała w polu karnym Seweryna Kiełpina, ale dobrze radzili sobie stoperzy Wisły. Z poznańskiej lokomotywy szybko zeszła jednak para, a mecz się wyrównał.

Po kwadransie do głosu doszli w końcu Nafciarze i mieli swoje pięć minut. Najpierw atomowe uderzenie Arka Recy sparował Jasmin Burić, a po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Przemysław Szymiński. Po nieco ponad 20 minutach boisko opuścił jednak Piotr Wlazło, który ucierpiał w jednym ze starć. Jego miejsce zajął Mikołaj Lebedyński, dla którego był to pierwszy mecz po powrocie z wypożyczenia.

Ani jednym ani drugim niewiele jednak wychodziło. Do przerwy kibice bramek nie zobaczyli, a goście nie oddali na bramkę Kiełpina nawet celnego strzału.

Po zmianie stron o emocje w meczu zadbał Abdul Aziz Tetteh, który w brutalny sposób sfaulował Recę. Paweł Gil nie miał wątpliwości i wyrzucił Ghańczyka z boiska. Grający od 48. minuty w osłabieniu Lechici... ruszyli do ataku, choć  dobrą okazję stworzyła Wisła. Prawym skrzydłem popędził Reca i wyłożył piłkę Bilińskiemu. Napastnik nie potrafił jednak skierować piłki do bramki. Kilka minut później Nenad Bjelica zareagował i na pół godziny przed końcem przeprowadził trzech świeżych zawodników.

Roszada Chorwata na nic się jednak nie zdała, bo kilka minut później to Wisła objęła prowadzenie. Dominik Furman przebiegł z piłką pół boiska i huknął z ponad 20 metrów. Buriciowi nie zostało nic innego, jak wyciągnął piłkę z siatki!

Nafciarze próbowali pójść za ciosem, świetną okazję miał m.in. Kamil Biliński, ale wynik nie ulegał zmianie. Swoje okazje miał też Lech, ale Kiełpin był na posterunku.

W końcówce wydawało się, że obu zespołom brakuje sił. Lech próbował przedostać się w okolice bramki Wisły, a gospodarze groźnie kontratakowali. W 91' piłkę na wagę remisu zmarnował jednak Christian Gytkajer. Duńczyk niecelnie główkował z kilku metrów i to gospodarze mogli cieszyć się z pierwszych w tym sezonie trzech punktów!

Wisła Płock - Lech Poznań 1:0 (0:0)