David i Niko na siódemkę. Nafciarze zdecydowanie pokonali Wybrzeże

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

David i Niko na siódemkę. Nafciarze zdecydowanie pokonali Wybrzeże - Zdjęcie główne

Grudniowy mecz z Chrobrym w OA | foto Tomasz Miecznik

Sport W 15. serii PGNiG Superligi piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock bez problemu pokonali na własnym parkiecie zespół Torus Wybrzeże Gdańsk 35:28 (17:12).

Wcześniej, bo w czwartkowe południe poznaliśmy pary 1/4 Finału PGNiG Pucharu Polski. Zagrają:

Azoty-Puławy – Chrobry Głogów lub Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Grupa Azoty Unia Tarnów – ORLEN Wisła Płock

KS AZS AWF Biała Podlaska – Energa MKS Kalisz

Czwartym półfinalistą będzie Łomża Vive Kielce. Nafciarze zagrają w Tarnowie, jeśli wygrają, to w półfinale PP zagrają 30 marca. Finał zaplanowano na 4 lub 5 czerwca 2022 r.

Po ponad dwóch miesiącach zawodnicy Wisły znów zagrali ligowy mecz w Płocku. Rywalem była ekipa z Gdańska, zajmująca dziewiąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Jesienią w Gdańsku Nafciarze wygrali 37:25 (19:15).

W czwartkowe popołudnie w Orlen Arenie gospodarze rozpoczęli od trafień Mikołaja Czaplińskiego i Marka Daćko, a po 7 min. było już 4:1. Goście jednak nie odpuszczali, doszli na 6:6, było też 8:8.

Dopiero wtedy gospodarze zaczęli grać nieco dokładniej, skoncentrowali się i powoli budowali przewagę. Wynik Wybrzeża trzymał skuteczny Piotr Papaj, który w pierwszej połowie zdobył 7 bramek (5/5 z karnych).

Do przerwy Wisła prowadziła 17:12. Niezłą skuteczność notował bramkarz Admir Ahmetasevic, obronił 7 rzutów (44 proc.)., po pięć trafień zanotowali Przemysław Krajewski i David Fernandez.

W drugiej połowie zespoły zdobywały bramki na zmianę. Po trafieniu Zoltana Szity gospodarze wyszli na prowadzenie 28:20, ale ambitnie grający gdańszczanie nie odpuszczali, przy stanie 29:23 trener Xavi Sabate poprosił o czas (49. min.).

W końcówce z karnego po raz pierwszy pomylił się Papaj, na luzie grający płocczanie utrzymywali wysoką przewagę, choć trzeba przyznać, że Wybrzeże nie pozwalało na większy "odjazd". Skończyło się różnicą siedmiu bramek.

W kolejnym meczu w Orlen Arenie w LE Wisła zagra z Pfadi Winterthur (wtorek 15 lutego, godz. 18:45).

ORLEN Wisła Płock - Torus Wybrzeże Gdańsk 37:25 (17:15)

Bramki dla Wisły: Fernandez 7, Mindegia 7, Krajewski 5, Czapliński 4, Szita 3, Komarzewski 2, Mihić 2, Lucin 2, Serdio 1, Daćko 1, Kosorotov 1