Reklama

Daniel Formela kontra reszta Polski

Opublikowano:
Autor:

Daniel Formela kontra reszta Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Pochodzący z Gdyni Daniel Formela to faworyt trzeciej edycji Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. Wśród jego najgroźniejszych rywali jest między innymi płocczanin Łukasz Kalaszczyński.

Pochodzący z Gdyni Daniel Formela to faworyt trzeciej edycji Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. Wśród jego najgroźniejszych rywali jest między innymi płocczanin Łukasz Kalaszczyński.

Daniel Formela jest nie tylko ubiegłorocznym Mistrzem Polski w duathlonie, ale również dziesiątym zawodnikiem Mistrzostw Świata i jedenastym Mistrzostw Europy. Gdynianin będzie jednocześnie głównym faworytem i największym gwiazdorem brudzeńskiej imprezy.

Ale konkurenci nie zamierzają oddawać pola bez walki. Łukasz Kalaszczyński, który dwa lata temu okazał się najlepszy w pierwszej edycji brudzeńskiego duathlonu, na pewno zechce udowodnić, że nie przypadkowo trafił do krajowej czołówki. Doskonale spisujący się na długich biegowych dystansach Damian Witkowski również może mieć sporo do powiedzenia. Pod warunkiem, że jazda na rowerze w jego wykonaniu okaże się równie dobra jak biegi.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja czołowych polskich triathlonistów – Jacka Gardenera z Łowicza, płocczanina Stanisława Dymka oraz Tomasza Bretta z Koła.

Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii to największa tego typu impreza w Polsce centralnej. W jej pierwszej edycji na starcie pojawiło się 60 osób. Teraz już 170. A byłoby ich zapewne więcej, gdyby nie narzucony przez organizatorów limit.

Do Brudzenia wybierają się zawodnicy z Torunia, Bydgoszczy, warszawy, Łodzi, Gdyni i wielu innych polskich miast. A także z Płocka i jego okolicy. W tym gronie będą też reprezentanci gospodarzy. Na liście startowej znalazło się dziesięć osób z gminy Brudzeń Duży.

Trasa w Brudzeniu to pięć kilometrów biegu, 23 km, jazdy na rowerze i trzy kilometry biegu. Dla każdego z zawodników organizatorzy przygotowali: koszulkę techniczną, ciepły posiłek, wodę oraz medale wybite z okazji duathlonu przez Mennicę Państwową.

Przed startem zaplanowanej na czwartek 1 maja imprezy odbędzie się siódma edycja  Amatorskiego Wyścigu Rowerowego po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Cykliści-amatorzy swój udział w zawodach zgłaszać mogą w dniu zawodów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE