Reklama

Były nafciarz zaprasza na nadmorski camp

Opublikowano:
Autor:

Były nafciarz zaprasza na nadmorski camp - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Rafał Kuptel, były piłkarz ręczny płockiej Wisły, wicemistrz świata z 2007 roku, organizuje „Handball Camp” dla dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 1997-2001.

Rafał Kuptel, były piłkarz ręczny płockiej Wisły, wicemistrz świata z 2007 roku, organizuje „Handball Camp” dla dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 1997-2001.

Organizowane we Władysławowie przedsięwzięcie to dla młodych adeptów szczypiorniaka doskonała okazja, aby spędzić kilka wspaniałych dni pod okiem trenerów i wielokrotnych reprezentantów Polski.

– Chcemy pokazać dzieciakom, że sport może wpływać na nasze życie. I że z uprawiania go możemy czerpać wielką satysfakcję – mówi Rafał Kuptel, główny organizator i pomysłodawca Campu. – Piłka ręczna jest w Polsce coraz bardziej popularna, a naszym celem jest zachęcenie dzieci do zainteresowania się tą dyscypliną. Chcemy pokazać najmłodszym, jak można aktywnie spędzać wolny czas, zapominając na chwilę o komputerach i czterech ścianach pokoju.

Rafał Kuptel, jako gracz związany m.in. z Wisłą Płock, zdobywał w 2007 roku wicemistrzostwo świata, a w karierze klubowej siedem razy sięgał po mistrzostwo kraju. Obecnie związany jest z kadrą juniorów, gdzie pracuje w roli trenera współpracującego. Warto dodać także, że z juniorami Wisły Płock, jako trener zdobywał w 2012 roku srebrny medal Mistrzostw Polski.

Drugi z głównych organizatorów to Jakub Bonisławski, który jako zawodnik reprezentował m.in. AZS AWFiS Gdańsk, MKS Jurand Ciechanów oraz Kar-Do Spójnia Gdynia. Po zakończeniu kariery zajmuje się szkoleniem grup młodzieżowych, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W kadrze szkoleniowej prócz Kuptela i Bonisławskiego znajdują się również dwukrotna mistrzyni Polski, obecnie trener Urszula Lipska, a także zawodnik Kar-Do Spójnia Gdynia oraz mistrz Polski i reprezentant Polski w piłce plażowej, Łukasz Wiśniewski. Podczas całego Campu obecny będzie również psycholog sportu.

Jak zaznacza Rafał Kuptel, organizatorom zależy na stworzeniu miłej, przyjaznej atmosfery. – Organizujemy to, jako przyjaciele z boiska. Stąd też obecność gwiazd, które zaprosiłem do współpracy. Muszę przyznać, że praktycznie każde z nich podeszło do projektu z entuzjazmem i niemalże od razu zgodziło się na dołączenie do niego.

Najmłodszych będzie czekało jeszcze kilka atrakcji i ciekawych spotkań. Będą mieli okazję do rozmów z jednymi z najlepszych polskich zawodników, a także poznania ich przygody z piłką ręczną, życia sportowca oraz wpływu sportu na ich codzienne życie. Prócz wymienionej kadry spotkają także Grzegorza Tkaczyka, Marcina Wicharego, Kingę Grzyb (Polenz), Bartłomieja Jaszkę, Damiana Wleklaka, Marcina Lijewskiego, Iwonę Niedźwiedź, Patrycję Kulwińską oraz Katarzynę Koniuszaniec.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie zajęcia będą odbywały się na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, a uczestnicy prócz zajęć w halach będą mogli korzystać również z ćwiczeń na świeżym powietrzu. Organizatorzy proponują bowiem również beach-handball. Wśród dodatkowych atrakcji są między innymi wizyta w Ocean Parku czy parku linowym.


Camp potrwa dziesięć dni, a do wyboru są dwa terminy: 30 czerwca – 9 lipca oraz 11-20 lipca. Przewidziane są dwie 15-osobowe grupy chłopców oraz dwie 15-osobowe grupy dziewcząt (roczniki 2001/00 oraz 1997/98/99) w każdym z terminów.

Warto przypomnieć, że nie jest to nowy pomysł Rafała Kuptela. W zeszłoroczne wakacje organizował on w Płocku tygodniowe zajęcia z piłką ręczną, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Podobnie, jak przedsięwzięcie „Handball for Kids”. Teraz postanowił poszerzyć grono odbiorców swoich projektów, ale na jednym „Handball Camp” nie zamierza poprzestać.

– Planujemy organizować takie obozy co roku. Jeżeli nasz projekt spotka się z aprobatą, może rozszerzymy go o kilka dodatkowych miast czy terminów. Chcielibyśmy organizować podobne rzeczy np. w czasie ferii zimowych – przyznaje Rafał Kuptel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE