Reklama

Brydżyści z Wrocławia z Grand Prix Polski

Opublikowano:
Autor:

Brydżyści z Wrocławia z Grand Prix Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport AZS Politechnika Wrocławska okazała się najlepsza w finałowym turnieju prestiżowego cyklu brydżowego w Polsce. Gospodarze czyli Interbud Jarosław Szczygieł Płock musieli zadowolić się dwunastą lokatą.

AZS Politechnika Wrocławska okazała się najlepsza w finałowym turnieju prestiżowego cyklu brydżowego w Polsce. Gospodarze czyli Interbud Jarosław Szczygieł Płock musieli zadowolić się dwunastą lokatą.

Finałowy turniej Grand Prix Polski teamów brydżowych rozgrywany, po raz pierwszy w płockim hotelu Starzyński, rozpoczął się od rund wstępnych rozgrywanych w dwóch grupach. Grupę A wygrał team Vitas przed Zawadą. W grupie B najlepszy był Ilczuk przed Politechniką Wrocławską.

W półfinałach Politechnika po wyrównanej walce wygrała z Vitasem, a team Zawada zdecydowanie rozprawił się z Ilczukiem. W boju o trzecie miejsce Vitas bez większych kłopotów poradził sobie z Ilczukiem. Mecz o pierwsze miejsce wygrała Politechnika Wrocławska, która nie pozostawiła Zawadzie nawet cienia wątpliwości, komu należy się końcowe zwycięstwo.


W zwycięskim zespole występowali: Włodzimierz Starkowski, Stanisław Gołębiowski (wiceprezes Polskiego Związku Brydża Sportowego), Piotr Tuszyński oraz Bartosz Chmurski

Na ostatnim, dwunastym miejscu uplasowała się ekipa Interbud Jarosław Szczygieł Płock. Dla gospodarzy wielkim sukcesem sportowym był sam awans do finałowej rozgrywki. Za to pod względem organizacyjnym spisali się na tyle dobrze, że większość uczestników, z medalistami największych brydżowych imprez świata na czele, zadeklarowała chęć powrotu do naszego miasta.

– Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały ocenione tak wysoko – powiedział kapitan płockiego teamu Maciej Wiącek. – Zorganizowanie turnieju tak wysokiej rangi nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia Urzędu Miasta Płocka, któremu pragnę serdecznie podziękować za pomoc.


Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE