Brązowe medale kick-bokserów z Płocka

Brązowe medale kick-bokserów z Płocka - Zdjęcie główne

Sport Patryk Olkiewicz i Olivier Baranowski z płockiego Punchera wystartowali w Mistrzostwach Polski Juniorów w kick-boxingu. Obaj wywalczyli brązowe medale.

W gdyńskiej hali sportowej YMCA zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w kick-boxingu w formule pointfigting (dotychczasowa formuła semi-contact, której nazwa została zmieniona i ujednolicona również w naszym kraju wzorem WAKO, największej amatorskiej światowej federacji kickboxingu).

Jako imprezy towarzyszące zostały również zorganizowane turnieje rangi Pucharu Polski: juniorów w light-contact; kadetów starszych w pointfighting i light-contact; kadetów młodszych w pointfighting oraz dla dzieci w wieku 6-12 lat (zgodnie z przepisami jeszcze nie mogących uczestniczyć w walkach) konkurencja sprawnościowa na czas czyli tor przeszkód z elementami kickboxingu w postaci ciosów rękoma i kopnięć na tarcze.

W konkurencji tej (w grupie dzieci 7-8 letnich) wystartował Olivier Baranowski. Siedmiolatek z Płocka nie miał większych problemów z udowodnieniem swojej wyższości nad rówieśnikami. Chociaż swój start potraktował głównie jako dobrą sportową zabawę, w jego występie nie zabrakło również wielkiego zaangażowania, niemałego wysiłku i ponadprzeciętnej sprawności. Dzięki tym cechom młody płocki wojownik wywalczył w pełni zasłużony brązowy medal.

Patryk Olkiewicz startował w kategorii – 69 kilogramów, która była obsadzona najliczniej w całej imprezie. Dość szczęśliwie udało mu się dotrzeć do ćwierćfinału, gdzie musiał zmierzyć się z niezwykle mocnym Wojciechem Rosińskim z Gladiusa Ostróda. Doskonale przygotowany technicznie i szybkościowo płocczanin konsekwentnie realizował założenia taktyczne, dzięki czemu mógł kontrolować przebieg walki, co dało mu w pełni zasłużony awans do półfinału.

Niestety, Artur Kozłowski z Tang Soo Do Pionki to zawodnik, który może pochwalić się dużo większym doświadczeniem niż debiutujący w tak poważnej imprezie Patryk Olkiewicz. Zawodnik Punchera musiał więc uznać wyższość swojego rywala, który okazał się być poza zasięgiem wszystkich, z którymi przyszło mu walczyć. Jak na debiutanta w tej kategorii wiekowej zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski jest dobrym i rokującym osiągnięciem.

Do turnieju zgłosiło się łącznie 224 uczestników w tym 139 zawodników i zawodniczek do walki oraz 50 dzieci reprezentujących 24 kluby z całej Polski. Walki odbywały się jednocześnie na dwóch matach.