Brak skuteczności i porażka na wyjeździe

Brak skuteczności i porażka na wyjeździe - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Adriana Piankowskiego rozegrały drugi mecz z rzędu na wyjeździe. Niestety piłkarki nożne z Płocka nie będą dobrze wspominać wyjazdu do Ostrowi Mazowieckiej. Królewskie przegrały tam z Ostrovią 2:1.

Pierwsza połowa to gra pod dyktando gospodyń. Pomarańczowe miały problem z forsowaniem obrony przeciwnika. Błędy w linii pomocy sprawiały, że Ostrovia co chwilę wyprowadzała groźne kontrataki.  W 23. minucie, jedną z pomyłek wykorzystały Ostrowianki strzelając bramkę na 1:0. Młode płocczanki chciałby szybko odrobić straty ale bezskutecznie, chwilę później mogło być 2:0, ale pozycję spaloną odgwizdał arbiter spotkania. Ambitne zawodniczki z Tumskiego Wzgórza atakowały i na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy, za sprawą Darii Nowak, udało im się doprowadzić do remisu.

Scenariusz naszych meczów bez względu na to czy wygrywamy czy przegrywamy jest bardzo podobny - mówił trener Adrian Piankowski. Zawsze chcemy narzucić przeciwnikowi swój styl gry, utrzymać długo piłkę, aby przeciwnik posiadał ją jak najmniej i konsekwentnie szukać możliwości dojścia do bramki przeciwnika.

Wydawać by się mogło, że bramka do szatni uskrzydli Królewskich, niestety tak się nie stało. 3 minuty po wznowieniu gry, miejscowe po raz drugi znalazły drogę do bramki Marty Hućko. Dopiero wynik 2:1 doprowadził do częstszych ataków płocczanek i wielu sytuacji na strzelenie bramki. Niestety skuteczność tego dnia nie była najsilniejsza stroną naszych zawodniczek i ostatecznie musiały one uznać wyższość KS Ostrovia, przegrywając.

- Wyszliśmy na boisko lekko zestresowani, początek w naszym wykonaniu był słaby, do tego pierwsi straciliśmy bramkę - komentował po meczu szkoleniowiec Królewskich. - Od tego momentu gra zaczęła wyglądać lepiej, po golu Darii myślałem, że nie będziemy mieli problemu z narzuceniem naszych warunków. Niestety już na początku drugiej części gry straciliśmy bramkę. Co prawda przed większość drugiej połowy przeważaliśmy, tworzyliśmy akcje na połowie przeciwnika, jednak presja czasu nie wpłynęła dobrze na naszą skuteczność.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - KS Królewscy Płock 2:1 (1:1)

Bramka: 36' Daria Nowak

KS Królewscy Płock: Marta Hućko- Natalia Marciniak, Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Kinga Lisiewska, Angelika Materek, Klaudia Łyzińska, Dagmara Świt (60' Klaudia Stradomska), Daria Nowak, Daria Kusa, Julia Mikołajewska (50' Julia Krawczyk)