Bolesna porażka Jutrzenki w Gnieźnie

Bolesna porażka Jutrzenki w Gnieźnie - Zdjęcie główne

SportW 10. kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi kobiet w piłce ręcznej szczypiornistki AZS PWSZ Jutrzenka Płock przegrały w Gnieźnie z MKS MOS 22:26 (11:12).

W pierwszej rundzie płocczanki pokonały w Chemiku MKS MOS wyraźnie 23:16, dlatego jechały do Gniezna z dużymi nadziejami na dwupunktową zdobycz. Tym bardziej że gospodynie poniosły ostatnio siedem porażek z rzędu i plasowały się na dole tabeli.

Do 20 minuty sobotniego spotkania wszystko układało się po myśli płocczanek. Po wyrównanym początku wyszły na prowadzenie 11:7 i ... kompletnie „stanęły”. Do przerwy nie trafiły już ani razu i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:11 dla MKS MOS!

Po przerwie gra Jutrzenki niestety nie poprawiła się, gospodynie dzięki znakomitej obronie systematycznie powiększały przewagę. Nie przeszkodziła im nawet kontuzja Pauliny Stachowiak,która zdobyła aż osiem bramek. W 46. minucie gospodynie wygrywały 21:15. Jutrzenkę bezlitośnie punktowała Joanna Różańska, która zapisała na koncie dziewięć trafień.

W końcówce meczu płocczanki poderwały się jeszcze do walki, ale nie zdołały zagrozić już lepiej dysponowanym tego dnia  rywalkom. Mecz zakończył się wynikiem 26:22 dla drużyny z Gniezna i punkty zostały w tym mieście.