Reklama

Biegowo-rowerowe wyzwanie dla twardzieli

Opublikowano:
Autor:

Biegowo-rowerowe wyzwanie dla twardzieli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wciąż rozrasta się lista startowa Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. Impreza odbędzie się 20 kwietnia w Janoszycach koło Brudzenia.

Wciąż rozrasta się lista startowa Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. Impreza odbędzie się 20 kwietnia w Janoszycach koło Brudzenia.

Wśród zawodników, którzy wezmą udział w tej imprezie nie zabraknie osób doskonale znanych w światku sportów wytrzymałościowych. Artur Kurek to zwycięzca wielu międzynarodowych wyścigów ekstremalnych m.in. Adventure Racing European Championships, Bergson Winter Challenge i The North Face AT. Marcin Waniewski startował w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Half Ironamnie. Łukasz Kalaszczyński jest czołowym duathloniastą i triathlonistą Mazowsza, zwycięzcą pierwszego Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii. Aleksandra Siwczuk w 2012 była szósta w Pucharze Polski w cross triathlonie.

Dzięki dość niespodziewanej, chociaż oczekiwanej od dawna, poprawie pogody warunki na trasie duathlonu są bardzo dobre. Stok w Zielonej Dolinie czeka na zawodników w części biegowej. Trudniejsze niż rok temu warunki panować mogą w części rowerowej, bo resztki śniegu topnieją dość wolno. Należy więc liczyć się z koniecznością jazdy po błocie. Zadania rowerzystom nie ułatwią również strumienie, jary oraz dwustumetrowy brukowany podjazd.

Uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania trzykilometrową trasę biegową, później przejadą dziesięć km na rowerze i przebiegną jeszcze dwa kilometry. Ten dystans może więc dać w kość nawet twardzielom.

Każda osoba, która dotrze do mety, otrzyma medal, wodę i posiłek regeneracyjny. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych kategorii wiekowych mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy). Zapisy do duathlonu przyjmowane są na stronie internetowej www.pttdelta.pl. Rejestracja w dniu zawodów rozpocznie się o 9.30. Wpisowe wynosi 50 zł. Rok temu najlepszy okazał się Łukasz Kalaszczyński, a wśród kobiet triumfowała Agnieszka Burżacka-Tyc.

Organizatorzy Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii przygotowali również imprezę dla tych, którzy lubią jazdę na rowerze, ale nie są zwolennikami biegania. Już po raz szósty odbędzie się VI Amatorski Przełajowy Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Udział w tej imprezie będzie bezpłatny, a startujący zostaną podzieleni na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja, open oraz weterani. Najlepsi dostaną nagrody i pamiątkowe statuetki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE