Reklama

Biegać każdy może – po molo i nie tylko

Opublikowano:
Autor:

Biegać każdy może – po molo i nie tylko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Biegają w Płocku już od roku. Zawsze w charakterystycznych, odblaskowych koszulkach. Stanowią jedną z najliczniejszych grup Night Runners w Polsce.

Biegają w Płocku już od roku. Zawsze w charakterystycznych, odblaskowych koszulkach. Stanowią jedną z najliczniejszych grup Night Runners w Polsce.

Dwa lata temu na poznańskiej Malcie spotkało się dwóch amatorów biegania, którzy nie mieli czasu na realizowanie swojej pasji w ciągu dnia. Postanowili więc robić to nocą. Z czasem dołączali do nich kolejni chętni. I tak właśnie powstała pierwsza w Polsce grupa Night Runners.

Dość szybko za ich przykładem poszły kolejne miasta Poznań, Warszawa, Gdańsk, Katowice i Płock. Najliczniejsza pozostaje ekipa z Poznania, która dwa razy w tygodniu spotyka się na wspólnych treningach i uczestniczy niemal we wszystkich dużych wydarzeniach biegowych w całym kraju.

Płocka grupa Night Runners powstała niemal dokładnie rok temu. I dość szybko zyskała sobie status jednej z najmocniejszych w Polsce. – Bez względu na warunki pogodowe spotykamy się przy molo w każdy czwartek o 21– powiedział nam Arek Gmurczyk, jeden z koordynatorów grupy z Płocka. – Dość szybko staliśmy się istotnym elementem lokalnego środowiska biegowego. W naszych spotkaniach regularnie uczestniczy kilkadziesiąt osób. Mamy własny profil na Facebooku, który liczy ponad 500 członków.

Biegaczki i biegacze w odblaskowych żółtawo-zielonych strojach widoczni są praktycznie na każdej masowej imprezie biegowej w Płocku i okolicy. Ale nie tylko. Z miesiąca na miesiąc jest ich oraz więcej, dzięki czemu pochwalić się mogą wysokimi miejscami w klasyfikacji drużynowej Biegu Soczewka 2013, II Półmaratonie Dwóch Mostów, 35. Maratonie Warszawskim, XXV Biegu Niepodległości w Warszawie, XI Półmaratonie św. Mikołajów.

W 2014 roku zamierzają wystartować w biegach górskich Wilcze Gronie, Rzeźniczek i Rzeźnik, półmaratonach w Paryżu, Warszawie i Płocku oraz maratonach: Orlen Warsaw Marathon, Cracovia Maraton, we Frankfurcie i w Berlinie.

– Każdy może wraz z nami spróbować swoich sił – powiedział Arek Gmurczyk, zapraszając na wieczorne bieganie, które rozpoczyna się w każdy czwartek o 21 na płockim molo. – Każdy, kto zdecyduje się do nas przyjść i pokona pięciokilometrową pętlę wokół Sobótki, może czuć się pełnoprawnym „Nocnym Biegaczem”.

Do tego grona zaliczyć można między innymi najbardziej znanego z płockich biegaczy, na co dzień związanego z TKKF-em Mariusza Giżyńskiego. Mistrz Polski w półmaratonie i w przełajach, 12. zawodnik maratońskich Mistrzostw Europy z 2013 roku doskonale bawił się jako gość jednego z czwartkowych spotkań.

– Chociaż jesteśmy zaliczani do najmocniejszych ośrodków Night Runners w Polsce, wciąż dopiero nabieramy tempa. I mamy ambitne plany na przyszłość – przyznał Arek Gmurczyk. – Zapraszam na molo wszystkich chętnych. Może to będzie dla Was początek wspaniałej przygody?

Wszyscy, którzy są już gotowi na nocne bieganie i ci, którzy są blisko podjęcia decyzji, ale wciąż jeszcze mają wątpliwości, powinni zajrzeć na stronę lub dzwonić pod numer 503 575 831.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock i Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE