BHT Auto Forum Petra trzecia w Europie

BHT Auto Forum Petra trzecia w Europie - Zdjęcie główne

SportGrający w plażową odmianę piłki ręcznej płocczanie zajęli trzecie miejsce na EHF Beach Handball Champions Club 2015, turnieju rozgrywanym na wyspie Gran Canaria. Petra w małym finale pokonała zespół z Zagrzebia 2:1.

Zawodnicy z Tumskiego Wzgórza bardzo dobrze rozpoczęli walkę o medale. W pierwszym meczu pokonali drużynę z Holandii 2:0. Niestety, kolejne dwa spotkania nie były już tak udane, bo najpierw po serii shot-outów lepsi okazali się Szwajcarzy, a później Polacy musieli uznać wyższość Mistrza Danii.

Po dwóch bolesnych porażkach przyszedł czas na arcyważne spotkanie z Włochami. Zwycięzca tego pojedynku miał zagwarantowany udział w ćwierćfinale. Niebiesko-biało-niebiescy, zmotywowani szansą na wyjście z grupy, bardzo pewnie pokonali przeciwnika 2:0 (34:18, 29:17) .

W ćwierćfinale młodzi szczypiorniści z Płocka zmierzyli się z zespołem reprezentującym Hiszpanię. Pierwsza część spotkania padła łupem zawodników z Półwyspu Iberyjskiego, jednak drugi set oraz dogrywka to już wygrana naszych rodaków i płocczanie mogli się cieszyć z awansu do półfinału.

W walce o finał mistrzowie Polski musieli uznać wyższość Szwedów i kilka godzin później zmierzyli się w meczu o 3. miejsce z Detono Zagrzeb. W ostatnim meczu Petry w turnieju, nasi zawodnicy zafundowali nam istny horror, na szczęście na korzyść nafciarzy, którzy odnieśli zwycięstwo 2:1 i tym samym zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy.