Bezbłędny Lovro. Zwycięstwo Nafciarzy w Piotrkowie

Bezbłędny Lovro. Zwycięstwo Nafciarzy w Piotrkowie - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Sport W 23. kolejce PGNiG Superligi szczypiorniści ORLEN Wisły Płock pokonali w Piotrkowie miejscowego Piotrkowianina 32:23 (16:10). Siedem rzutów na siedem brake zamienił skrzydłowy Lovro Mihić.

Po dramatycznym, zwycięskim meczu w ramach Ligi Mistrzów w czwartek w Porto, dającym awans do dalszej fazy rozgrywek, zespół z Płocka udał się na 18. ligowy mecz do Piotrkowa Trybunalskiego. Wisła miała na koncie komplet zwycięstw, a gospodarze zajmowali 13 miejsce w stawcu 14 ekip.

Faworyt był więc oczywisty, ale Piotrkowianin rozpoczął bardzo dobrze, po ośmiu minutach wygrywał 3:1. Wyrównana walka trwała do stanu po 7. Wówczas Nafciarze zagrali kilka bardzo dobrych akcji, wykorzystali błędy gospodarzy i zrobiło się 13:7 dla Wisły.

Do przerwy goście - po rzucie Gergo Fazekasa - prowadzili różnicą sześciu bramek, więc w drugiej części gry nieco oszczędzali się, ale i tak przewaga wzrosła do 10 bramek (26:16). W drugiej połowie w barwach Wisły zadebiutował w Superlidze wychowanek klubu Marcel Niedzielski.

Gdy ambitni gospodarze zdobyli cztery bramki z rzędu, 10 minut przed końcem nieco poirytowany trener Wisły poprosił o czas. Ostatnia bramka w Piotrkowie była dziełem Kosuke Yasuhiry, Wisła wygrała 32:23.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - ORLEN Wisła Płock 10:16 (23:32)

Bramki dla Wisły: Mihić 7, Lucin 6, Fazekas 5, Krajewski 5, Żytnikow 3, Serdio 2, Yasuhira 2, Dawydzik 1, Piroch 1