Reklama

Bardzo udany wioślarski weekend

Opublikowano:
Autor:

Bardzo udany wioślarski weekend - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Pięć medali, w tym trzy złote to dorobek Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w wioślarskich sprintach.

Pięć medali, w tym trzy złote to dorobek Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w wioślarskich sprintach.

Na bardzo krótkim, zaledwie pięćsetmetrowym dystansie różnice na mecie były minimalne. Komisja sędziowska miała mnóstwo pracy, gdy przy ustalaniu kolejności na mecie trzeba było dokładnie wpatrywać się w obraz fotofiniszu. Dla kibiców taka rywalizacja to prawdziwa gratka.

Zdecydowanie najbardziej emocjonujący był wyścig ósemek, w którym pierwsza osada Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego od startu do mety ostro walczyła o zwycięstwo z AZS Energą Toruń. Ostatecznie lepsi o 0,23 sekundy okazali się płocczanie, którzy płynęli w składzie: Konrad Wiśniewski, Adrian Pawłowski, Michał Iskra, Konrad Pudlik, Łukasz Lewandowski, Łukasz Krajewski, Damian Plewiński, szlakowy Damian Salak i sternik Kamil Gurzkowski. Trzecie miejsce wraz z brązem Mistrzostw Polski przypadło drugiej osadzie z Płocka.

Wcześniej po złoto sięgnęli również Damian Salak, Łukasz Lewandowski i sternik Kamil Gurzkowski w dwójce ze sternikiem oraz Łukasz Krajewski, Michał Iskra, Damian Salak i Łukasz Lewandowski w czwórce bez sternika. Czwarty krążek z najcenniejszego kruszcu trafił do czwórki ze sternikiem w składzie: Konrad Pudlik, Kamil Zajkowski, Rafał Zajkowski, Damian Plewiński, sternik Kamil Gurzkowski. Kamil Zajkowski sięgnął po brąz w skifie.

Dla Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego tegoroczne Mistrzostwa Polski w sprincie były najbardziej udanymi ze wszystkich rozgrywanych dotychczas takich imprez. Dzięki pięciu medalom (w tym trzem złotym) PTW zajęło drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, dając się wyprzedzić jedynie Lotto Bydgostii.

Aż 27 konkurencji zostało rozegranych podczas trzydziestej edycji Memoriału Juliusza Kawieckiego. Najciekawszy okazał się wyścig dwójek bez sternika juniorów, pewnie wygrany przez niepokonanych w tym sezonie płocczan Łukasza Krajewskiego i Michała Iskrę. W emocjonującym żeńskim skifie najlepsza okazała się Weronika Lipińska z MOS-u Elbląg.

Dziewięciokrotnie na starcie stawali oldboje. Znalazła się wśród nich duża grupa medalistów Mistrzostw Świata Masters, które niedawno odbywały się w Varese koło Mediolanu. Przy ustalaniu ostatecznych wyników tej kategorii wiekowej stosowane były specjalne przeliczniki wiekowe.

Podczas wioślarskiego weekendu na Sobótce rozegrany został również turniej uczniowskich klubów sportowych o puchar marszałka województwa mazowieckiego. Najmłodsi adepci wioślarstwa rywalizowali na specjalnych, niewywracanych łódkach. Podobnie jak w 2012 roku najlepsi byli przedstawiciele Brdowa, wyprzedzając rywali z Płocka i Torunia.

Fot. PTW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE