Reklama

Bal sportowców. Wybrano najlepszych

Opublikowano:
Autor:

Bal sportowców. Wybrano najlepszych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Podczas Płockiego Balu Mistrzów Sportu przedstawiono wyniki plebiscytu na najlepszych i najpopularniejszych sportowców minionego roku. Goście licytowali też fanty na rzecz chorego Frania. Udało się zebrać ponad 7 tys. zł.

Podczas Płockiego Balu Mistrzów Sportu przedstawiono wyniki plebiscytu na najlepszych i najpopularniejszych sportowców minionego roku. Goście licytowali też fanty na rzecz chorego Frania. Udało się zebrać ponad 7 tys. zł.

Zorganizowany przez Towarzystwo Sportowe bal odbył się w Hotelu Starzyński. To tam spotkali się znani płoccy sportowcy, którzy przybyli na bal wyjątkowo licznie. Zanim jednak zaczęły się tańce i występ Gosi Andrzejewicz, sportowcy odebrali statuetki w plebiscycie na sportowca roku 2015.

W kategorii Najpopularniejszy Sportowiec 2015 r/  decyzją płocczan zwyciężyli BHT Auto Forum Petra Płock. To właśnie piłkarze ręczni plażowi zakończyli miniony sezon w podwójnej koronie, zdobywając mistrzostwo i Puchar Polski, a na początku listopada wywalczyli trzecie miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Europy, które odbyły się na Wyspach Kanaryjskich.

Najpopularniejszym trenerem 2015 roku został Manolo Cadenas, szkoleniowiec piłkarzy ręcznych Wisły Płock, którzy w ub. roku dostarczyli wielu sportowych wielu emocji w Superlidze i Lidze Mistrzów.

Decyzją kapituły wyniki na Najlepszego Sportowca 2015 roku przedstawiały się następująco:

miejsce 1. Orlen Wisła Płock

miejsce 2. Wojciech Bógdał

miejsce 3. Łukasz Kalaszczyński

miejsce 4. ex aequo Kamil Fabisiak oraz BHT Auto Forum Petra Płock

miejsce 6. Dorota Smorzewska

miejsce 7. Wioślarska Dwójka ze sternikiem (Damian Salak, Łukasz Krajewski, Kamil Gurzkowski)

miejsce 8. Piotr Jaroszewski

miejsce 9. Piotr Więcek

miejsce 10. Jerzy Kulik

 

Z kolei najlepsi trenerzy 2015 roku uplasowali się następująco:

miejsce 1. Jacek Wilczyński

miejsce 2. Manolo Cadenas

miejsce 3. Jacek Karolak

miejsce 4. Łukasz Smorzewski

miejsce 5. Wojciech Jankowski

 

Po raz pierwszy w historii Płockiego Balu Sportu kapituła przyznała nagrody w kategorii Nadzieja Płockiego Sportu, która powędrowała do Michała Mikuły (tenis ziemny), a także w kategoriach: Weteran Płockiego Sportu – Dariusz Bednarski (skok wzwyż), Drużyna Roku 2015 – Wisła Płock S.A.

Po ogłoszeniu wyników plebiscytu rozpoczęła się aukcja charytatywna dla Frania. Licytowano m.in.  czapkę teamu Yamaha z podpisem Pawła Szkopka, koszulkę meczową z autografami piłkarzy nożnych Wisły Płock A.S., koszulkę, piłkę oraz kalendarz z podpisami szczypiornistów Orlen Wisły Płock, koszulkę Marcina Możdżonka, koszulkę Mariusza Pudzianowskiego, lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem, unikalną koszulkę Feyenordu Rotterdam z podpisem Włodzimierza Smolarka czy kurtkę rajdową przekazaną przez organizatora Drift Masters GP, która została zlicytowana za rekordową kwotę 2 tys. zł (łącznie dla chorego chłopca udało się zebrać ok. 7 tys. zł).

Po części oficjalnej na scenie pojawiła się Gosia Andrzejewicz, a potem zespół Shadow. Bal trwał do białego rana.

Więcej zdjęć w naszej galerii

Fot. Szymon Łabiński / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE