Azoty bez szans w Płocku. Nafciarze zagrają o puchar z Łomżą Vive

Azoty bez szans w Płocku. Nafciarze zagrają o puchar z Łomżą Vive - Zdjęcie główne

ORLEN Wisła Płock - Azoty Puławy 34:15 (17:8) | foto Tomasz Miecznik

Sport W środę w półfinale Pucharu Polski piłkarzy ręcznych ORLEN Wisła Płock  we własnej hali nie dała najmniejszych szans Azotom Puławy - wygrała aż 34:15 (17:8).

Zespół z Puław zdobył w tym sezonie brązowy medal mistrzostw Polski, od kilku lat ma ambicje i plany, by dorównać zespołom z Płocka i Kielc. Ale w półfinale PP nie było tego widać.

Wprawdzie początek środowej potyczki był wyrównany, z dobrej strony pokazał się kołowy Dawid Dawydzik, którego od przyszłego sezonu będzie reprezentował Wisłę, ale później istniała już tylko jedna ekipa.

Puchar Polski. Wisła lepsza od Azotów

Nafciarze dobrze grali w obronie, udane interwencje notował w bramce Adam Morawski, a po kontrze Lovro Mihica było już 12:6 dla płocczan.

Gdy bramkę na 17:8 do przerwy zdobył Michał Daszek stało się jasne, że tego dnia Azoty nie postawią zbyt wygórowanych wymagań.

Potwierdziła to druga połowa. Wisła grała swobodnie, na luzie, a goście byli myślami już raczej na wakacjach. Gdy na tablicy pojawił się wynik 22:9, można było obawiać się o kompromitację gości.

Wisła nie zwalniała tempa, sześć minut przed końcem zdobyła 30-tą bramkę, a Azoty miały w tym momencie na koncie zaledwie 12 trafień. W bramce gospodarzy dobrze spisywał się Krystian Witkowski, a Nafciarze bezlitośnie punktowali rywali.

Ostatecznie Nafciarze wygrali aż 34:15 i awansowali do finału PGNiG Pucharu Polski.

- Jesteśmy zadowoleni z tego meczu, wciąż walczymy w tym sezonie o trofea - mówił po spotkaniu trener Wisły Xavi Sabate. Pochwalił Dominika Mierzwickiego, który ciężko trenował z zespołem, a w środę pojawił się parkiecie, rzucił bramkę.

Finał PP z Łomża Vive zaplanowano 4 czerwca w Tarnowie. Wcześniej, bo już we wtorek 24 maja o godz. 19:15 Nafciarze rozegrają ostatni mecz PGNiG Superligi - także z Łomżą Vive Kielce. Będzie to walka o tytuł Mistrza Polski.

ORLEN Wisła Płock - Azoty Puławy 34:15 (17:8)

Strzelcy bramek: Kosorotov 6, Lućin 4, Szita 4, Czapliński 3, Daszek 3, Jurećić 3, Serdio 3, Mihić 2, Mindegia 2, Zhitnikov 2, Mierzwicki 1, Fernandez 1