Awans Wisły do finałów Pucharu Polski

Awans Wisły do finałów Pucharu Polski - Zdjęcie główne

SportPodopieczni Manolo Cadenasa awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski. Nafciarze pewnie pokonali w rewanżowym spotkaniu Zagłębie Lubin. Mecz przed czasem skończył Zhitnikov, który został ukarany za faul czerwoną kartką.

Płoccy szczypiorniści już po meczu w Orlen Arenie byli prawie pewni awansu, wiślacy do Lubina pojechali z zaliczką 13 trafień. W meczu rewanżowym nie wystąpił Angel Montoro, który wcześniej nabawił się kontuzji. Szansę na grę po raz kolejny otrzymał junior - Alex Olkowski.

Wisła dobrze weszła w spotkanie. Po bramkach między innymi Toledo i Zhitnikova nafciarze prowadzili 5:2. W kolejnych minutach płocczanie mieli problemy z pokonaniem bramkarza gości. Wyraźne rozluźnienie wicemistrzów Polski wykorzystali gospodarze, którzy szybko zniwelowali straty. Na 5 minut przed końcem pierwszej części Zagłębie nawet prowadziło jedną bramką (11:10). Jeszcze przed przerwą podopieczni Cadenasa wrzucili kolejny bieg i dzięki pięciu bramkom z rzędu schodzili do szatni przy prowadzeniu 15:11. W międzyczasie dość kontrowersyjną czerwoną kartkę za faul otrzymał Zhitnikov.

Po zmianie stron niebiesko-biało-niebiescy nie pozwolili już sobie na większe przestoje w grze. Świetnie w bramce prezentował się Wichary, a kontry egzekwowali Ghionea i Daszek. Na kwadrans przed końcem było już 14:24. Zagłębie wiedziało, że nie jest w stanie odebrać Wiśle zwycięstwa. Płocczanie w końcówce podwyższyli swoje prowadzenie do 13 trafień. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 36:23 i awansem Wisły do najlepszej czwórki PP.

Final Four odbędzie się na warszawskim Torwarze w dniach 21-22 maja. W półfinale nafciarze zmierzą się z Górnikiem Zabrze. W drugiej parze półfinałowej zagrają Vive Tauron Kielce i Stal Mielec.

Wcześniej Wisłę czekają zmagania w finale Mistrzostw Polski. Wszystko wskazuje na to, że przeciwnikiem tradycyjnie będzie Vive tauron Kielce. Rywalizacja do 3 zwycięstw odbędzie sie w następujących terminach: