Awans koszykarek po zaciętym boju

Awans koszykarek po zaciętym boju - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Ireneusza Jasińskiego wygrały rewanżowe spotkanie w Olsztynie. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, jednak szczęście tym razem stało po stronie płocczanek, które awansowały do II rundy play-off.

Przyjezdne bardzo dobrze weszły w spotkanie, bo wygrały pierwszą kwartę 24:12. Gospodynie często myliły się w ataku co skrzętnie wykorzystywały koszykarki z Płocka. Dobrze w tej części meczu prezentowała się Lucyna Kotonowicz, która niedawno została wybrana do najlepszej piątki sezonu zasadniczego I ligi kobiet.

Drugie 10 minut było zdecydowanie bardziej wyrównane. Obie drużyny walczyły o jak najkorzystniejszy wynik przed przerwą, jednak ponownie lepsze okazały się płocczanki, które wygrały tę część różnicą dwóch trafień i podwyższyły swoją przewagę do 14 punktów.

Po przerwie wyraźnie podrażnione gospodynie zaczęły odrabiać straty. Choć w połowie 3 kwarty wynik wynosił 36:47, to od tego momentu Mon-Pol radził sobie gorzej w ataku i pozwolił drużynie z Olsztyna na odrobienie strat. Rezultat po 30 minutach spotkania to 54:57. Losy spotkania miały się wyjaśnić w ostatniej części pojedynku.

Czwarta odsłona meczu była równie zacięta co druga. Żaden z zespołów nie chciał odpuścić, porażka KKS-u oznaczała odpadnięcie Olsztynianek z play-offów. Koniec końców ponownie lepsze okazały się płocczanki, które wygrały całe spotkanie 73:78 i awansowały do II fazy.

Rywalem płocczanek w kolejnym spotkaniu będzie lepszy z pary Ostrowia Ostrów Wielkopolski - Tęczna Leszno. Termin meczu nie jest jeszcze znany.

KKS Olsztyn - Mon-Pol Płock 73:78 (12:24, 14:16, 28:17, 19:21)

KKS: K. Żukowska, Płatek 4, Urbaniak 6, Markiewicz 20, N. Żukowska 10, Kalinowska 4, Bałdyga, Michlak

Mon-Pol: Janas 12, Kotonowicz 24, Kutycka 8, Chaliburda 5, Rucińska 8, Pytlarczyk 13, Sikorska 8, Deko