Reklama

Andrzej Nowakowski o budżecie i celach Wisły Płock na ten sezon [ROZMOWA]

Opublikowano:
Autor:

Andrzej Nowakowski o budżecie i celach Wisły Płock na ten sezon [ROZMOWA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Prezydent Andrzej Nowakowski opowiedział nam krótko o celach Wisły Płock na sezon 2020/21, budżecie klubu na najbliższy sezon i swoich przewidywaniach odnośnie meczu ze Stalą Mielec.

Prezydent Andrzej Nowakowski opowiedział nam krótko o celach Wisły Płock na sezon 2020/21, budżecie klubu na najbliższy sezon i swoich przewidywaniach odnośnie meczu ze Stalą Mielec. 

W niedzielę pierwszy mecz. Jaki jest cel przed Wisły Płock na te rozgrywki? 

Na pewno chcielibyśmy być w górnej ósemce. Pół żartem, pół serio, udało nam się już pierwszy cel zrealizować - wygraliśmy pierwszy mecz w Pucharze Polski. 

Na pewno cały czas trwa podliczanie pieniędzy, które w związku z pandemią nie wpłyną do kasy miasta. Czy może pan dziś powiedzieć czy kluby sportowe w przyszłym roku zachowają finansowanie na takim samym poziomie?

Kluby sportowe w tym roku dostaną tyle, ile było umówione. Nie tu nie obcięliśmy. O budżecie na przyszły rok będziemy rozmawiać w najbliższych tygodniach, także z radnymi miasta. Planujemy finansowanie na mniej więcej tym samym poziomie, ale liczymy też na operatywność zarządów. Jesteśmy w trakcie pandemii, ona ma wpływ na wszystkie sfery życia mieszkańców Płocka. 

Czyli Wisła Płock musi liczyć się z tym, że w 2021 roku dostanie trochę mniej.

Nie, to nie tak. Będziemy starali się, żeby finansowanie było na tym samym poziomie. 

Czy jest pan zadowolony z tego, co się dzieje ostatnio w klubie? Jest nowa umowa z PKN ORLEN, Budmat wrócił na koszulki. 

Tak, jak najbardziej. To bardzo pozytywne działania. 

Będzie pan w niedzielę na meczu?

Jeśli obowiązki pozwolą, to tak. 

Wygramy?

Tak, ale pamiętajmy, że gramy z beniaminkiem, który w początkowej fazie, a zwłaszcza w pierwszym meczu, jest nieobliczalny. Początek sezonu jest trudny - zaczynamy od beniaminka, potem Lech Poznań, Legia Warszawa... Zaczynamy z rywalami z bardzo wysokiej półki, choć Legia w eliminacjach Ligi Mistrzów nie pokazała zbyt wiele. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE