reklama
reklama

W trosce o środowisko – zamontuj pompę ciepła

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W trosce o środowisko – zamontuj pompę ciepła - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościWraz ze wzrostem świadomości zmian klimatycznych i szkód, jakie niesie ingerencja człowieka w tereny naturalne, staramy się wybierać rozwiązania, które nie tylko obniżają koszta eksploatacji całego domu, lecz również chronią środowisko. Przykładem sprzętu, który obecnie zdobywa popularność, jest ekologiczna pompa ciepła. Jej montaż wiąże się z walorem korzyści i jest możliwy zarówno w przypadku nowo budowanych domów i budynków modernizowanych. Pompy ciepła cechuje nie tylko wielofunkcyjność, lecz również komfort użytkowania. Dziś uznaje się je za najbardziej opłacalne źródła ciepła, gdyż charakteryzują się najwyższą klasą energetyczną A+++ i A++. Ponadto w swojej pracy pompy wykorzystują 75% odnawialnych źródeł energii, stanowiąc swoisty złoty środek dla tych, którzy lubią oszczędzać, przy jednoczesnej trosce o środowisko.
reklama

Jak powinien wyglądać odpowiedni projekt instalacji?

Jednym z najważniejszych etapów w całej inwestycji jest projekt. To właśnie on gwarantuje poprawne działanie całego systemu, ponieważ na nim opiera się późniejsza instalacja pompy ciepła. Wykonanie systemu ogrzewania wyposażonego w to urządzenie grzewcze składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest projekt instalacji ogrzewania podłogowego, które najlepiej sprawdza się w przypadku korzystania z niskotemperaturowych pomp ciepła. Ponadto ten typ ogrzewania zwiększa komfort cieplny domowników przy równoczesnej redukcji kosztów eksploatacyjnych. Do głównych zalet należy także możliwość zagospodarowania i aranżacji pomieszczenia w dowolnym stylu. Etap drugi obejmuje projekt instalacji pompy ciepła, oparty o wyniki obliczeń zapotrzebowania na energię cieplną w budynku, wykonywanych na podstawie temperatury zewnętrznej zależnej od lokalizacji domu i jej wysokości wewnątrz poszczególnych pomieszczeń. Projekt powinien zawierać odpowiedni dobór źródła dolnego (stamtąd będzie pobierane ciepło) i źródła górnego (tam będzie dostarczane ciepło).

reklama

Wybierasz pompę ciepła? Zapytaj o zdanie eksperta

By pompa ciepła mogła zapewnić komfort cieplny, musi być właściwie dobrana i zamontowana. Nie ma więc uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, która pompa jest najlepsza. Aby nie popełnić błędu podczas wyboru, koniecznie weź pod uwagę następujące aspekty:
• wybranie typu i wielkości pompy ciepła wedle parametrów i obliczeń;
• dobór odpowiedniej mocy sprzętu;
• miejsce, w którym będzie znajdować się pompa;
• wybranie instalacji grzewczej;
• sprawdzenie, czy dom spełnia standardy budownictwa energooszczędnego;
• dobór odpowiedniego systemu pracy pompy ciepła;
• wybór elementów peryferyjnych.
Jeżeli nie posiadasz wystarczającej ilości wiedzy, warto poszukać jej u ekspertów. Przykładem jest NTS-Energy, oferujący klientom wypełnienie bezpłatnego formularza wyceny instalacji z pompą ciepła, na podstawie którego eksperci postarają się określić szacunkowe koszta instalacji urządzenia spełniającego podane w ankiecie wymagania. Więcej o pompach ciepła dowiesz się pod linkiem https://nts-energy.pl/pompy-ciepla-wroclaw/. Warto poszukać ekspertów, którzy gotów są nie tylko stworzyć dla nas kompleksową wycenę, lecz także odpowiednio zamontować sprzęt. Samodzielna praca z pompą ciepła wymaga wiedzy i umiejętności często na specjalistycznym poziomie. Nie warto więc ryzykować, zwłaszcza jeżeli w stosunkowo krótkim czasie można cieszyć się ciepłem wynikającym z prawidłowo zamontowanej pompy.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama