Reklama

Reklama

Soczewki kontaktowe — co warto wiedzieć, zanim rozpoczniesz ich noszenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Soczewki kontaktowe — co warto wiedzieć, zanim rozpoczniesz ich noszenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Okulary, mimo swej niesłabnącej popularności, nie są odpowiednią metodą korekcji wzroku dla wszystkich. Wiele osób poszukuje bardziej dyskretnych lub wygodniejszych rozwiązań, które lepiej sprawdzają się podczas różnych aktywności. Właśnie dla nich doskonałym rozwiązaniem będą soczewki kontaktowe. Jak prawidłowo je użytkować i od czego zacząć? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji.

Reklama

Soczewki kontaktowe sprawdzą się w przypadku wielu wad refrakcji

Wbrew niektórym opiniom soczewki kontaktowe sprawdzą się jako skuteczna metoda korekcji nie tylko w przypadku najpopularniejszych wad wzroku, jakimi są dalekowzroczność i krótkowzroczność. Na rynku istnieją nie tylko soczewki dedykowane to tego rodzaju wad, ale także szkła kontaktowe dla astygmatyków, czyli toryczne. Pozwalają one skutecznie korygować niezborność. Działają niczym pryzmat, który pozwala skupić padające promienia światła w odpowiednim punkcie, dzięki czemu rozmyty obraz staje się ostry i wyraźny. Soczewki tego typu znajdziesz na stronie https://www.bezokularow.pl/soczewki-toryczne.

Dostępne są także szkła kontaktowe progresywne, będące wygodną opcją dla osób ze starczowzrocznością. Połączone w nich soczewki do dali oraz bliży pozwalają na wyraźnie widzenie w trakcie wykonywania różnych czynności, gdy wzrok musi skupić się na obiektach bliższych (np. podczas czytania), ale także dalszych, co jest niezbędne m.in. w trakcie jazdy samochodem.

Oprócz tego każdy wcześniej wymieniony typ soczewek występuje w wersjach o różnych trybach noszenia, stąd mamy do czynienia z takimi kombinacjami jak np. soczewki toryczne miesięczne, całodobowe czy jednodniowe.

Tryby noszenia soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe można doskonale dostosować do swoich potrzeb. Współcześni producenci soczewek stawiają sobie za cel, by ich brand reprezentował sobą nie tylko bezpieczeństwo i skuteczność, ale także wygodę użytkowania. Dlatego na rynku można wybierać spośród:

  • Soczewek jednodniowych, które są produktem jednorazowym. Wiąże się to z nieco wyższą ceną, ale także wyeliminowaniem konieczności ich pielęgnacji. Szkła kontaktowe jednodniowe wyciąga się z opakowania, aplikuje, a wieczorem przed pójściem spać, zdejmuje i wyrzuca do kosza.
  • Soczewek miesięcznych noszonych w trybie dziennym, jak i całodobowym. Jak wskazuje nazwa, można użytkować je przez okres 30 dni. W tym czasie należy zadbać o ich odpowiednie czyszczenie, dezynfekcję oraz przechowywanie, wykorzystując to tego płyny do soczewek oraz pojemnik. Jest to natomiast najbardziej ekonomiczna opcja, więc poleca się je do codziennego stosowania. Soczewki miesięczne w dużym wyborze do nabycia są w sklepie BezOkularow.pl.
 

Niezbędne akcesoria do soczewek o przedłużonym trybie noszenia

Ponieważ tego rodzaju szkła kontaktowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, to należy zaopatrzyć się także w niezbędne do tego celu akcesoria, czyli płyn do oraz pojemnik na soczewki do przechowywania. Najczęściej wybierane preparaty to wielofunkcyjne płyny do soczewek. Są łatwo dostępne i proste w użyciu. Pozwalają one czyścić i dezynfekować soczewki oraz umożliwiają przechowywanie szkieł w odpowiednich do tego warunkach. Do pojemniczka należy nalać płyn, zanurzyć w nim soczewki, zamknąć opakowanie i najlepiej pozostawić soczewki na noc. Dzięki temu soczewki będą bezpieczne pod względem mikrobiologicznym i nie stracą swoich właściwości.
Natomiast zarówno w przypadku soczewek jednodniowych, jak i miesięcznych świetnie sprawdzą się krople do oczu dedykowane dla użytkowników szkieł kontaktowych. Pozwalają one zachować odpowiednie nawilżenie oka oraz zwiększają komfort widzenia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy