Reklama

Serwis dla osób zmarłych? Nowatorski projekt upamiętnienia bliskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Serwis dla osób zmarłych? Nowatorski projekt upamiętnienia bliskich - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Co zrobić, by zachować pamięć o bliskich i ułatwić innym poznanie ich historii? Z odpowiedzią przychodzą autorzy projektu Memero - platformy dedykowanej wspomnieniom o osobach zmarłych, dzięki której możliwe jest zachowanie pamięci o bliskich.

Chcemy pamiętać o naszych bliskich, kiedy odejdą

Ludzka pamięć jest zawodna - z czasem pewne wspomnienia zacierają się i bledną, zostawiając niewyraźny obraz przeszłości - zlepku strzępek wspomnień i emocji. Przemijające wspomnienia bolą tym bardziej, kiedy osoby lub wydarzenia z nimi związane są dla nas ważne. Dlatego za wszelką cenę staramy się utrwalić swoje historie, piszemy książki, pamiętniki, uwieczniamy wizerunki ukochanych na filmach i zdjęciach. Jednak większość tych materiałów zostaje tylko do wglądu rodziny i najbliższych, a wykorzystane nośniki - papier, taśma firmowa, kasety, płyty, są nietrwałe, niszczeją z biegiem lat, lubią się zawieruszyć. Jak zatem utrwalić ślad po bliskich i dzielić się wspomnieniami z innymi?

 

Memero – internetowy pamiętnik

Cmentarze pełne są zimnych kamieni, skrywających w sobie pamięć po zmarłym. Dla wielu osób są to kolejne imiona i nazwiska, których historii nigdy nie dane będzie poznać postronnym. Nawet, gdyby bardzo chcieli.

W XXI wieku nie tylko technologia zachwyca, ale także ludzka pomysłowość. Z problemem zapominania postanowiła zmierzyć się firma Memero, która opracowała sposób na podzielenie się historią swoich przodków w łatwy i nowoczesny sposób.

Na nagrobku jest niewiele miejsca na informacje - imię, nazwisko, daty, ewentualnie krótki cytat lub myśl, która być może była ważna dla zmarłego. Właśnie dlatego stworzyliśmy nasze rozwiązanie - estetyczna tabliczka z kodem QR umieszczona na nagrobku, która przekierowuje na profil na naszej stronie. To jak internetowy pamiętnik, tylko dostępny dla każdego.” mówi Michał Mrówka, jeden z twórców Memero.

 

By nigdy nie zapomnieć. Futurystyczny sposób uczczenia pamięci o zmarłych

Platforma Memero pozwala na założenie konta i zdalne tworzenie profilu zmarłego bliskiego. Jest to całkowicie darmowe - wystarczy wejść na stronę memero.pl, zarejestrować się przy użyciu adresu e-mail i stworzyć profil.

Memero to nie tylko profile internetowe osób, których pamięć chcemy utrwalić. Do każdego profilu przodka, których można stworzyć wiele, posiadacz konta można zamówić elegancką tabliczkę z kodem QR. Tabliczkę, której wizualizację można zobaczyć poniżej, wystarczy zeskanować za pomocą smartfonu lub innego urządzenie pozwalającego na skanowanie kodu QR.

 

Jak może wyglądać profil na stronie Memero? Po zeskanowaniu powyższego kodu nastąpi przekierowanie na przykładowy profil w serwisie.

Aby zeskanować kod QR za pomocą telefonu należy użyć domyślnej aplikacji aparatu. Wystarczy, nakierować aparat na kod, a na ekranie wyświetli się link lub inna informacja, na którą należy nacisnąć.

Umieszczona na nagrobku tabliczka pozwoli poznać historię życia każdemu, kto pochyli się nad miejscem spoczynku i zapragnie dowiedzieć się czegoś więcej o życiu zmarłego.

 

 

Zachęcamy do pielęgnowania wspomnień i skorzystania z platformy Memero.

www.memero.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy