Reklama

Reklama

Sejf w domu? - Tak! Powinieneś go mieć

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sejf w domu? - Tak! Powinieneś go mieć  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Sejf kojarzy się przede wszystkim z bankiem i przechowywaniem pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, że takie skrytki doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych jako miejsca do trzymania wartościowych przedmiotów.

Reklama

Sejf kojarzy się przede wszystkim z bankiem i przechowywaniem pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, że takie skrytki doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych jako miejsca do trzymania wartościowych przedmiotów.  

Rodzaje sejfów i ich klasy 

Sejfy dzieli się na kilka typów, w zależności od wielkości i miejsca montażu. Wyróżnia się: 

  • Sejfy meblowe – lokowane w szafach i biurkach 
  • Sejfy ścienne - montowane w ścianach. Są one lekkie i zazwyczaj niewielkich rozmiarów 
  • Sejfy wolnostojące - najczęściej są to skrytki bardzo ciężkie, dlatego przed ich montażem należy sprawdzić, czy strop wytrzyma ich masę 
  • Sejfy podłogowe - montuje się je na stałe w podłodze (rzadko stosowane w domach jednorodzinnych) 
Istotną wartością techniczną każdego sejfu jest jego klasa. Oznacza się ją jako: S1, S2, O, I i cyframi 0-X. Najłatwiej sforsować sejf o oznaczeniu S1, najtrudniej – X. Skrytki nie chronią jedynie przed włamaniem, ale również są ognio i wodoodporne.  

Zabezpieczenie przed kradzieżą 

Sejfy od Hartmann Tresore są idealnym miejscem do przechowywania majątku. Chodzi tu nie tylko o pieniądze, ale również papiery wartościowe, dokumenty, biżuterię i urządzenia mobilne. Posiadając sejf można przechowywać wszystko w jednym miejscu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie, gdy lubimy zachowywać porządek. Jak się okazuje, posiadając wysokiej klasy sejf, można liczyć na lepsze warunki ubezpieczenia od ewentualnej kradzieży. 

Miejsce na broń 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z 2014 roku, posiadając broń, należy mieć sejf do jej przechowywania. Skrytka ma mieć klasę S1 według normy PN-EN 14450. Broń musi się znajdować w miejscu dostępnym wyłącznie dla osoby uprawnionej do jej używania.  

Sejfy zdobywają coraz większe grono odbiorców. Wybierają go nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale również mieszkań. Skrytkę dopasowuje się do dostępnego metrażu oraz przedmiotów, które będą w niej przechowywane. Poza tym, użytkownik wybiera również rodzaj zamka w sejfie - kluczowy, szyfrowy albo elektroniczny.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy