Reklama

Reklama

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Płocku. O tych terminach musisz pamiętać!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Płocku. O tych terminach musisz pamiętać! - Zdjęcie główne

Ważne terminy dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości W płockich szkołach ponadpodstawowych trwa proces rekrutacyjny. Absolwenci podstawówek kilka dni temu napisali egzamin ósmoklasisty, teraz z niecierpliwością czekają na jego wyniki. O jakich terminach związanych z rekrutacją warto pamiętać? Sprawdźcie.

Reklama

Od 16 maja kandydaci do szkół ponadpodstawowych mogą rejestrować się w systemie, przez który mogą składać wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły. Mają na to czas do 20 czerwca do godziny 15:00. Nie dotyczy to jednak kandydatów do klas dwujęzycznych, międzynarodowych oraz sportowych i mistrzostwa sportowego – o przyjęcie do tych oddziałów można było starać się tylko do 30 maja. 

Rekrutacja do płockich szkół ponadpodstawowych na rok 2022/2023 

Jak czytamy w informatorze na stronie ponadpodstawowe-plock.nabory.pl, od 24 czerwca do 13 lipca można dokonywać zmian w preferencjach dotyczących wyboru szkół. Należy jednak ponownie dostarczyć zmieniony wniosek do szkoły pierwszego wyboru. (stary, złożony do 30 maja lub do 20 czerwca wniosek, osobiście należy anulować w szkole). Szkoły będą weryfikowały nowo złożone dokumenty.

Po zakończeniu roku szkolnego i otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczeniu z egzaminu ósmoklasisty kandydaci muszą wprowadzić wyniki do internetowego systemu.  

„Następnie, każdy zanosi do szkoły pierwszego wyboru, tyle kopii swojego świadectwa i tyle samo kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu, ile szkół wybrał w systemie - oryginały należy zostawić w domu, będą potrzebne później. Szkoła pierwszego wyboru dokonuje sprawdzenia poprawności danych wprowadzonych do systemu z wpisami zawartymi na świadectwie” – na ten krok kandydaci mają czas do 13 lipca do godziny 15:00. 

Ostatnim krokiem w procesie rekrutacji jest dostarczenie oryginałów świadectw i zaświadczeń z wynikami egzaminów do szkoły, do której kandydat został przyjęty – na informację o przyjęciu uczniowie muszą poczekać do 20 lipca do godziny 14:00. Od 21 do 27 lipca do godz. 15:00 należy dostarczyć wspomniane dokumenty, a jeśli jest to szkoła kształcąca zawodowo, dodatkowo kandydat musi złożyć tam zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu (skierowania na badanie można uzyskać w sekretariacie do 25 lipca, warto jednak załatwić to wcześniej). 

Osoby, które nie dostarczą dokumentów na czas mogą to zrobić w ramach rekrutacji uzupełniającej od 1 do 3 sierpnia, jednak wówczas możliwe będzie przyjęcie tylko do tych szkół, które dysponują wolnymi miejscami. 

Ostateczne listy przyjętych kandydatów opublikowane zostaną 28 lipca o godzinie 14:00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy