Reklama

Reklama

Planujesz sprzedać mieszkanie? Nie zapomnij o tych kwestiach!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Planujesz sprzedać mieszkanie? Nie zapomnij o tych kwestiach! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Sprzedaż nieruchomości jest jedną z poważniejszych transakcji w życiu. W grę wchodzą duże pieniądze, dlatego też wszelkie działania w tym temacie powinny być gruntownie przemyślane i zaplanowane. Jeśli w najbliższym czasie czeka Cię zbycie mieszkania, koniecznie pamiętaj o kilku kwestiach, które omówiliśmy w poniższym tekście.

Reklama

Po pierwsze: przygotuj odpowiednie dokumenty

Transakcja sprzedaży nie może dojść do skutku, jeśli nie będziesz dysponować podstawowymi dokumentami. Będą one poświadczać Twoje prawo własności do lokalu, ale też informować o jego stanie technicznym. Miej przy sobie akt notarialny będący dowodem nabycia nieruchomości lub otrzymania jej w drodze dziedziczenia. Ponadto zadbaj o to, aby mieć do okazania przyszłemu nabywcy dokumentu potwierdzającego brak zameldowania osób trzecich. Musisz się po niego udać do urzędu dzielnicy. Przydać się może również dokument poświadczający brak zaległości w uiszczaniu czynszu na rzecz spółdzielni.

Po drugie: zrób gruntowne porządki

Usuń z mieszkania wszystkie rzeczy osobiste – kosmetyki, ubrania czy produkty spożywcze. Zadbaj o to, aby lokal lśnił czystością i ładnie pachniał. Dobre pierwsze wrażenie na osobach oglądających nieruchomość jest bardzo ważne. Brak osobistych przedmiotów ułatwi przyszłym kupującym wyobrazić sobie, jak odnajdą się w prezentowanym wnętrzu. Ta sama zasada dotyczy przygotowania nieruchomości do sfotografowania. W Internecie można bez trudu znaleźć darmowe ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości (na przykład na portalu https://www.bazos.pl/). Być może ta przestrzeń będzie również odpowiednia do prezentacji Twojego mieszkania.

Po trzecie: zadbaj o oświetlenie

Każde mieszkanie wydaje się bardziej atrakcyjne, gdy jest lepiej doświetlone. Za dnia najlepszym źródłem światła są okna. Nie warto ich zasłaniać – zwłaszcza gdy widoki są miłe dla oka. Zatroszcz się o to, aby zastosowane żarówki były jasne i neutralne kolorystycznie. Lepiej postawić na mocniejsze światło – nawet gdy sam na co dzień go nie preferujesz. Bardziej doświetlone wnętrze wyda się oglądającym optycznie większe, a przez to bardziej przyjazne.

Po czwarte: bądź dyspozycyjny

Jako sprzedający powinieneś, w miarę możliwości, dostosować się do potrzeb kupujących w zakresie możliwości obejrzenia mieszkania. Wiele osób ma na to czas jedynie w weekend, inni wolą podjechać pod wskazany adres na tygodniu po pracy. Weź to pod uwagę i zarządzaj spotkaniami w taki sposób, aby móc pokazać nieruchomość zainteresowanym. Decydując się na wystawienie do sieci ogłoszenia nieruchomości, bądź przygotowany na wzmożone odbieranie telefonów i umawianie się na spotkania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE