Reklama

Reklama

Naturalne olejki eteryczne i ich korzyści

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Naturalne olejki eteryczne i ich korzyści - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Olejki eteryczne to naturalne związki płynne, występujące naturalnie w różnych częściach roślin. Olejki eteryczne to płynne „złoto”, są źródłem intensywnych i wyjątkowych zapachów. Dodatkowo niektóre olejki posiadają właściwości terapeutyczne, które odpowiednio wykorzystane mogą pomóc na różne dolegliwości.

Reklama

Naturalne olejki eteryczne są stosowane w wielu dziedzinach życia i w wielu branżach. Jednym z najbardziej popularnych zastosowań olejków eterycznych jest aromaterapia, którą określa się jako stosowanie terapeutyczne substancji aromatycznych do leczenia. Kilka kropel ulubionego olejku dodane do nawilżacza powietrza lub gorącej kąpieli może korzystnie wpływać na samopoczucie, koić emocje i dodawać energii do życia.

Niektóre olejki eteryczne wykazują działanie uspokajające i nasenne, inne są przeciwwirusowe i przeciwzapalne a jeszcze inne antyseptyczne.

Olejki eteryczne wchodzą w skład różnych aromatów spożywczych, które mogą wzbogacać smak potraw uzupełniać skład paszy czy artykułów dla zwierząt oraz stanowić składnik perfum i kosmetyków. Najbardziej popularne olejki na rynku to olejek lawendowy, różany, eukaliptusowy, pomarańczowy i z drzewa herbacianego.

 

Jak powinno się używać olejków eterycznych?

Olejki można używać stosuje się na trzy sposoby – miejscowo, aromatycznie i doustnie. Używanie aromatyczne polega na wdychaniu olejku, który dostaje się do organizmu poprzez drogi oddechowe. Istnieją olejki eteryczne które można dodawać do żywności czy napojów Jednym ze sposobów korzystania z olejków jest również aplikacja na ciało. W tym przypadku powinno się olejek rozcieńczyć w olejku bazowym, aby nie podrażniać skórę.

 

Jeśli planujesz korzystać z olejków eterycznych, upewnij się, że produkt jest w pełni naturalny i nie zawiera sztucznych domieszek. Olejek zapachowy to nie jest olejek eteryczny. Stosowanie olejków zapachowych do inhalacji lub na ciało może okazać się niebezpieczne dla organizmu i wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jednym z największych producentów olejków eterycznych na świecie jest amerykańska firma doTERRA. Produkty doTERRA to gwarancja czystości i naturalności końcowego produktu. Na bazie produkowanych olejków eterycznych doTERRA wytwarza także suplementy diety oraz kosmetyki.

 

Środki bezpieczeństwa przy olejkach eterycznych

Podczas stosowania nie wolno smarować wrażliwych części ciała, na których znajdują się błony śluzowe. W niektórych przypadkach silne olejki należy rozcieńczać olejkiem nośnikowym. Olejki to silne substancje organiczne, należy przechowywać je z dala od dzieci. Kobiety w ciąży lub w okresie laktacji powinny skonsultować się z lekarzem przed stosowaniem olejków eterycznych.

 

Treść powstała przy współpracy ze sklepem z olejkami eterycznymi doTERRA - https://olejki-bioterra.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE