Reklama

Materac nawierzchniowy – element wpływający na Twój wypoczynek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Materac nawierzchniowy – element wpływający na Twój wypoczynek - Zdjęcie główne

Materac nawierzchniowy – element wpływający na Twój wypoczynek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Czym jest materac, to wie każdy. Ale nie każdy wie, czym jest materac nawierzchniowy i jaką rolę pełni na łóżku. To niedobrze, ponieważ zastosowanie odpowiedniego ma kolosalny wpływ na jakość wypoczynku, a co za tym idzie – regeneracji sił. Wyjaśniamy ich rolę, zdradzamy najlepsze materiały wykonania oraz sposoby, w jaki wybrać najlepszy dla siebie.

Materac nawierzchniowy to dodatek, który dużo zmienia

Jeśli kupujesz łóżko, z pewnością dobierasz do niego od razu materac. Możesz także wybrać takie, które ma trwałą powierzchnię do spania (np. wersalka). W obu przypadkach może okazać się, że miejsce wypoczynku jest zbyt miękkie lub zbyt twarde. W takiej właśnie sytuacji warto sięgnąć po materac nawierzchniowy.

Jak wskazuje to sama jego nazwa, stosowany jest na nawierzchniach, a więc może być to zarówno inny materac, jak i bezpośrednio łóżko. Materace tego typu mają grubość od 3 do 8 cm, dzięki czemu są także świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy masz już materac, jednak jest on zbyt cienki i np. nie sięga do ramy łóżka. Dzięki zastosowaniu nawierzchniowego wyrównasz ten poziom i osiągniesz satysfakcjonujący efekt. Jest to również sposób na to, aby uniknąć nieprzyjemnego uczucia „zapadania się w łóżko”, które występuje często przy cienkich podkładach.

Jak wybrać materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy musi pasować rozmiarami do powierzchni łóżka, a więc jego wymiary będą pierwszym, czym należy się kierować. W ofercie brw.pl przewidziano propozycje dla właścicieli łóżek o różnych gabarytach, a więc znajdziesz tu zarówno materace nawierzchniowe do łóżka jednoosobowego 120 x 200 cm, jak i dużego łóżka małżeńskiego (180 x 200 cm i większe). Dlatego niezależnie od tego, do jakiego szukasz – znajdziesz tam na pewno odpowiedni.

Istotna jest także twardość wybranego przez Ciebie materaca. Jak wybrać najlepszy? Fizjoterapeuci zalecają spanie na twardych powierzchniach, co jest szczególnie istotne w przypadku osób zmagających się z problemami kręgosłupa. Jednak wszystko jest dla ludzi, dlatego w brw.pl znajdziesz materace nawierzchniowe podzielone na cztery stopnie – każdy charakteryzuje się innym poziomem twardości. Możesz zatem dobrać taki, z jakim będziesz czuć się najlepiej.

Większość materaców nawierzchniowych została wykonana z komfortowej pianki termoelastycznej. Jest to materiał cechujący się dużą podatnością na kształtowanie pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało, co przekłada się na komfort użytkowania. Inny popularny materiał to pianka „memory foam”, zapamiętująca kształty. Obydwa są godne polecenia zarówno do użytku domowego, jak i stosowania w takich miejscach, jak hotele, pensjonaty itp.

Materac nawierzchniowy jako podręczny dodatek

Materac nawierzchniowy to dodatek, z którego można korzystać tylko od czasu do czasu. Na przykład możesz umieścić go na łóżku, gdy odwiedzają Cię pozostający na noc goście. Można także używać go, gdy ktoś z domowników jest chory – w pewien sposób ogranicza to przenikanie zarazków do właściwego materaca lub powierzchni spania.

Niezależnie od tego, czy szukasz materaca nawierzchniowego do używania na co dzień czy też do korzystania z niego okazyjnie, brw.pl oferuje Ci szeroki wybór w najlepszych cenach. Przekonaj się o tym i zobacz propozycje już dzisiaj!

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE