Trądzik różowaty przyczyny biologiczne
- geny
- infekcje
- alergeny pokarmowe
- leki
- stres (kortyzol)
- zła pielęgnacja skóry
- intensywna aktywność fizyczna
- czynniki atmosferyczne
Trądzik różowaty - kosmetyki naturalne o aktywnym działaniu
Trądzik różowaty – kosmetyki, na które warto zwrócić uwagę to te, które posiadają jak największy procent wyciągów, ekstraktów i innych substancji naturalnych o aktywnym działaniu. Podstawą codziennej pielęgnacji powinno stać się dokładne oczyszczanie łagodnym produktem. Skórę dotkniętą trądzikiem różowatym należy też codziennie nawilżać, stosując krem na trądzik różowaty na dzień, a także drugi odżywczo-regenerujący krem na noc. Dobre kosmetyki na trądzik różowaty kupisz na verdelab.pl.
Marta Urbanowicz kosmetolog
Trądzik różowaty to złożone schorzenie, dlatego też trzeba go zwalczać kompleksowo. Dbajmy o to, by kosmetyki na trądzik różowaty, na które się decydujemy, działały łagodnie. Najlepszym rozwiązaniem są preparaty bazujące na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Z kolie bardzo należy się wystrzegać syntetycznych dodatków i alkoholu, bo te podrażniają i wysuszają skórę – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog
Poniżej lista polecanych naturalnych substancji aktywnych, wraz z krótkimi opisami właściwości w kontekście walki z trądzikiem różowatym.
-
Olej z glistnika - Dokładnie oczyszcza skórę z najbardziej uporczywych zanieczyszczeń. Dodatkowo usprawnia funkcjonowanie naczyń krwionośnych, łagodząc tym samym zaczerwienienia. Przyspiesza gojenie się wszelkiego rodzaju podrażnień.
-
Ekstrakt z lukrecji - Redukuje podrażnienia skóry z trądzikiem różowatym. Zwęża naczynia krwionośne skóry, przez co zmniejsza jej zaczerwienienie. Pobudza skórę do intensywnej regeneracji i odbudowy.
-
Olej kokosowy - Jest bardzo uniwersalnym składnikiem. Znany jest ze swoich nawilżających i natłuszczających właściwości. Łagodzi zaczerwienienia i ułatwia wnikanie do skóry składników odżywczych. Łagodzi uczucie świądu i pieczenia.
-
Kwas azelainowy - Działa na skórę wielokierunkowo. Chroni przed działaniem wolnych rodników i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych skóry. Wspiera cerę w walce z trądzikiem różowatym i zapobiega nawrotom tej przypadłości.
-
Betaina - Dogłębnie nawilża skórę i nadaje jej jedwabistą gładkość. Wzmacnia naczynka krwionośne i łagodzi podrażnienia skóry.
-
Olejek z drzewa różanego - Dogłębnie nawilża skórę i nadaje jej jedwabistą gładkość. Wzmacnia naczynka krwionośne i łagodzi podrażnienia skóry.
-
Olejek z drzewa różanego - Działa przeciwzapalnie, kojąco i łagodząco. Ponadto odświeża skórę i przynosi ulgę w odczuwaniu świądu.
-
Ichtiol - Ma działanie bakteriostatyczne i przeciwzapalne. Oprócz tego, działa silnie przeciwgrzybiczo i przeciwświądowo. Ułatwia regenerację naskórka.
-
Aloes - Uśmierza uczucie dyskomfortu, towarzyszące trądzikowi różowatemu. Przynosi ulgę w świądzie. Działa przeciwzapalnie, nawilżająco i odżywczo. Pobudza skórę do regeneracji.
-
Glukonolakton - Świetnie łagodzi podrażnienia, dodatkowo chroni skórę przed utratą wody i przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.
Kiedyś nie potrzebowałam kosmetyków wcale. Ale te czasy odeszły niestety w niepamięć. Pojawił się trądzik różowaty. Moja lekarz rodzinna poleciła mi odpowiednie kosmetyki na trądzik różowaty – z serii Acnerose. Mają dobry, naturalny skład i muszę przyznać, że szybko przyniosły efekty! - opowiada pani Teresa z Łeby
Naturalne kosmetyki na trądzik różowaty Acnerose
Polecane składniki naturalne znajdziemy w formułach doskonałych dermokosmetyków na trądzik różowaty Acnerose. Seria składa się z czterech produktów:
- płynu oczyszczającego,
- maści na rano,
- kremu na dzień
- i pasty na noc,
dzięki czemu oferuje skórze profesjonalną i kompleksową pielęgnację, spełniającą wszystkie potrzeby skóry naczyniowo-trądzikowej. Składniki dobrano w idealnych proporcjach i stężeniach, dzięki czemu równocześnie delikatnie pielęgnują i wzmacniają wrażliwą skórę naczyniową, jak i działają oczyszczająco na problemy skóry przetłuszczającej się, skłonnej do trądziku. Taka wszechstronność pomaga znacznie i w krótkim czasie zmniejszyć ilość wyprysków i ograniczyć zaczerwienienie skóry. Skóra z trądzikiem różowatym po dermokosmetykach Acnerose jest odbudowana i ukojona, zmiany zapalne wyciszone – odzyskuje zdrowie.
Kosmetyki na trądzik różowaty - liczy się szybka reakcja
Kosmetyki na trądzik różowaty, o ile mają odpowiedni skład, pozwalają złagodzić podrażnienia. Wspomagają gojenie się drobnych, niewidocznych ranek na skórze oraz, co ważne, wyprysków. Wzmacniają naczynka krwionośne i zapobiegają ich pękaniu. Dzięki temu cofają się zaczerwienienia okolicy nosa i policzków, tak krępujące przy trądziku różowatym.
Jednocześnie dobre kosmetyki na trądzik różowaty odżywiają i głęboko nawilżają skórę, pozostawiając ją wygładzoną i elastyczną.
Takich efektów można się spodziewać, jeśli zaczniemy działać profilaktycznie lub na bardzo wczesnym etapie powstawania trądziku różowatego. Zmiany w takich przypadkach cofną się, wyciszą. Niestety, jeśli skóra jest zaniedbana, a zmiany są zaawansowane, będzie potrzebna konsultacja z dermatologiem i zasięgnięcie opinii w kwestii dalszej pielęgnacji i leczenia skóry trądzikowej.
Byłam z trądzikiem różowatym u lekarza. Szybko wdrożyliśmy odpowiednie leczenie, a dodatkowo dowiedziałam się jakich kosmetyków powinnam używać. Polecono mi dermokosmetyki Acnerose i ja dalej poleciłam te produkty siostrze, która nie była u lekarza, a też walczy z trądzikiem różowatym. Co ciekawe: u nas obu zmiany cofnęły się niemal całkowicie! - relacjonuje pani Gabriela z Rawy Mazowieckiej
Trądzik różowaty: kosmetyki + zmiana stylu życia
Kosmetyki na trądzik różowaty sprawdzają się świetnie, ale warto przy tym schorzeniu zadziałać kompleksowo. Przede wszystkim, trzeba wyeliminować z codziennego życia czynniki drażniące, które niweczą łagodzący wpływ produktów na trądzik różowaty. Bardzo ważna jest zmiana diety. Należy usunąć z jadłospisu produkty wysoko przetworzone, pikantne, a także zrezygnować z picia alkoholu. Takie produkty podrażniają skórę. W menu powinny znaleźć się owoce i warzywa, a także duża ilość wody do picia.
Warto zrezygnować z ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Na tyle, na ile to możliwe, należy unikać silnego stresu, który zaostrza objawy trądziku różowatego. Czasem warto też zainwestować w piękny wygląd i dobre samopoczucie, poprzez zafundowanie sobie odpowiedniego zabiegu kosmetycznego na trądzik różowaty.
Podsumowując, kosmetyki na trądzik różowaty pełnią istotną rolę w usuwaniu objawów choroby ze skóry. Wzmacniają naczynia i zapobiegają powstawaniu wyprysków. Warto wybierać te zawierające składniki pochodzenia naturalnego o aktywnym działaniu. Sprawdź również dobre kremy na trądzik różowaty w rankingu serwisu rankmistrz.pl https://rankmistrz.pl/kremy-na-tradzik-rozowaty/
FAQ
-
Jakie składniki naturalne, o aktywnym działaniu, zawierają kosmetyki na trądzik różowaty?
Dobre kosmetyki na trądzik różowaty powinny zawierać takie składniki naturalne jak: olej z glistnika, ekstrakt z lukrecji, olej kokosowy, kwas azelainowy, betaina, olejek z drzewa różanego, ichtiol, aloes i glukonolakton. Składniki te znajdziemy w dermokosmetykach Acnerose.
-
Jakie kosmetyki na trądzik różowaty należy stosować?
Pielęgnację skóry z trądzikiem różowatym należy przeprowadzić kompleksowo. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie oczyszczenie, a następnie o łagodzenie zmian i głębokie nawilżenie skóry za pomocą kremów na dzień i na noc. Dlatego warto mieć łagodny produkt do oczyszczania i kremy nawilżające, ograniczające produkcję sebum. Kosmetyki na każdy etap pielęgnacji znajdziemy w zestawie Acnerose.
-
Kiedy należy zacząć stosować kosmetyki na trądzik różowaty?
Najlepiej zacząć dbać o skórę profilaktycznie, by nie dopuścić do powstania zmian. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków na wczesnym etapie trądziku różowatego, pozwoli na całkowite cofnięcie się zmian. Utrwalony trądzik różowaty może wymagać interwencji lekarskiej.
-
Jak działają kosmetyki na trądzik różowaty?
Kosmetyki na trądzik różowaty łagodzą podrażnienia, obrzęk i zaczerwienienia. Wnikają głęboko do skóry, nawilżają ją, odżywiają i przyspieszają procesy odnowy. Uszczelniają i wzmacniają naczynka krwionośne. Łagodzą swędzenie i dyskomfort.
Bibliografia
- Jabłońska S., Majewski S., Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, 2005
- Gwieździński Z., Trądzik różowaty – patogeneza i leczenie, 1998
- Milikan L., Rozpoznawanie trądziku różowatego, 2000
- Górkiewicz-Petkow A., Kałużna L., Prerosacea – patogeneza i leczenie, 2001
- Broniarczyk-Dyła G, Dubla-Beiber M., Współczesne poglądy na etiopatogenezę trądziku różowatego, 1996