Reklama

Reklama

Jakie studia pedagogiczne wybrać? Propozycje ciekawych kierunków podyplomowych

Opublikowano:
Autor:

Jakie studia pedagogiczne wybrać? Propozycje ciekawych kierunków podyplomowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Masz już dyplom licencjata lub magistra i zastanawiasz się, co dalej? Jeśli wiążesz swoją przyszłość z branżą pedagogiczną, to odpowiedź jest prosta – studia podyplomowe. Kolejny etap edukacji wyższej to możliwość zdobycia konkretnej i wyspecjalizowanej wiedzy w wybranej dziedzinie oraz uzyskanie kwalifikacji, które są obowiązkowe, aby móc wykonywać wiele zawodów w placówkach edukacyjnych. Przygotowaliśmy dla ciebie polecane podyplomowe studia pedagogiczne, które warto wziąć pod uwagę w trakcie rekrutacji.

Reklama

Studia pedagogiczne z zakresu pedagogiki specjalnej – jakie wybrać?

Jeśli interesujesz się pedagogiką specjalną i chcesz zawodowo wspierać uczniów z różnymi trudnościami, to dobrym wyborem są właśnie takie studia pedagogiczne. W zależności od planów możesz zapisać się na:

  • surdopedagogikę (edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową),
  • oligofrenopedagogikę (edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną),
  • tyflopedagogikę (edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową).
Oprócz nich ciekawym wyborem są też studia pedagogiczne z zakresu resocjalizacji i socjoterapii, edukacji i rewalidacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera oraz pedagogiki korekcyjnej.

Studia pedagogiczne na kierunku logopedia – wspieraj uczniów w rozwoju i kształtowaniu mowy

Warto także zainteresować się logopedią, czyli kierunkiem podyplomowych studiów pedagogicznych dla osób, które chcą pomagać dzieciom i młodzieży nie tylko w rozwoju i kształtowaniu mowy, ale także w jej doskonaleniu. W przypadku tej ścieżki zawodowej masz do wyboru kilka możliwości. Oprócz zwykłe logopedii możesz zapisać się też na kierunki obejmujące dodatkowe zagadnienia – neurologopedię, alternatywną i wspomagającą komunikację, emisję głosu czy logopedię kliniczną. Jeśli jesteś nauczycielem, to specjalnie dla ciebie powstały studia podyplomowe dla osób na stanowiskach dydaktyczno-wychowawczych.

Zostań pedagogiem szkolnym po studiach pedagogicznych

Pedagog szkolny to nadal niedoceniany zawód, który ma jednak w wielu przypadkach ogromny wpływ na kształtowanie młodego pokolenia. Jeśli chcesz nim zostać, to dobrym wyborem są kwalifikacyjne studia pedagogiczne trwające 3 semestry. Kierunek podyplomowy to ogromna dawka wiedzy z zakresu pracy w środowisku szkolnym – jej metodyki, diagnozowania ewentualnych problemów wśród uczniów, wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży czy udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Studia pedagogiczne stacjonarne czy online?

Czy wiesz, że wszystkie polecane wyżej kierunki studiów pedagogicznych możesz studiować online, np. w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego? Nauka przez internet to przyszłość branży edukacyjnej, dzięki której możesz połączyć ją z karierą zawodową i życiem prywatnym. Wszystko, czego potrzebujesz do zdobycia wiedzy i nowych umiejętności, jest dostępne na platformie e-learningowej. Jedynym wyjątkiem są ewentualne praktyki, jednak masz pełną dowolność co do miejsca, w którym zdecydujesz się je zrealizować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy