Termomodernizacja domu jednorodzinnego – jak się za to zabrać?
Nieefektywne ogrzewanie domu generuje wysokie rachunki za energię przy niskim komforcie cieplnym. Zanim przystąpi się do termomodernizacji, rozpocznie się remont lub docieplenie budynku, należy precyzyjnie określić przyczyny straty ciepła w domu. Powodów takiego stanu może być wiele. Najczęstszym problemem, który prowadzi do wychłodzenia pomieszczeń, są wady konstrukcyjne, słaba izolacja czy też użycie niskiej jakości materiałów do ocieplenia. Na zawyżone zużycie energii wpływ mają także przestarzałe, wadliwe i niewydajne systemy i urządzenia grzewcze. Żeby znaleźć odpowiednie rozwiązanie, należy skorzystać z pomocy fachowców. Profesjonaliści przy użyciu specjalistycznego sprzętu, jak m.in. kamera termowizyjna, wizualizują obszary o różnych temperaturach, dokładnie określając, którędy ucieka ciepło, a także sprawdzając, czy wszelkie instalacje oraz urządzenia do ogrzewania budynku są sprawne i pozwalają utrzymać optymalne warunki. Firma TERMOCENT, która zajmuje się badaniem efektywności energetycznej, poza wykonaniem pomiarów, dokonuje również analizy i przedstawia gotowe rozwiązania z propozycją szczegółowego planu naprawczego.
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?
Otrzymując raport, można ustalić priorytetowe modernizacje i zacząć wdrażać działania, których celem jest ograniczenie strat ciepła. Prace mogą być związane z naprawami nieszczelności, uszczelnieniem okien i drzwi, czy też wykonaniem izolacji termicznej. Sposobem na to, by zaoszczędzić na ogrzewaniu, jest również wymienianie starych urządzeń na efektywniejsze – pompy ciepła, kotły kondensacyjne i inne systemy inteligentnego zarządzania energią. Są nie tylko tańsze w eksploatacji, ale też bardziej przyjazne środowisku. Warto także pomyśleć o wentylacji z odzyskiem ciepła.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.