reklama
reklama

Ile naprawdę działa esperal?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ile naprawdę działa esperal? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościZaczynając terapię alkoholową, uzależnionej osobie zależy na osiągnięciu możliwie najtrwalszych, a wręcz stałych rezultatów. Pośród różnych dostępnych ofert, wybierane są te, które gwarantują najlepsze efekty. Niemniej jednak, każda osoba uzależniona od alkoholu, ma zupełnie inną historię, dlatego też nie każda metoda u każdego tak samo się sprawdzi. Nierzadko można się spotkać z pytaniem: jak długi czas działa popularny Esperal, czyli znana wielu tak zwana wszywka alkoholowa. W poniższym artykule, postaramy się odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
reklama

Esperal - co to takiego?

Pośród osób będących nałogowymi alkoholikami, coraz większą popularność zyskuje metoda awersyjna terapii uzależnień, którą stanowi popularna wszywka alkoholowa. Czynną substancją tabletki umieszczanej pod skórą osoby uzależnionej, jest disulfiram, którego zadaniem będzie zniechęcenie alkoholika do sięgnięcia po trunki. Należy jednakże mieć na uwadze, iż Esperal stanowi wyłącznie jeden spośród kilku elementów terapii kompleksowego leczenia alkoholizmu, na którą składa się także psychoterapia i alkoholowy detoks. Tak długo, jak długo działać będzie Esperal, osoba uzależniona od alkoholu, nie może sięgnąć nawet po kropelkę trunku wyskokowego.

reklama

Czas oraz metoda działania esperalu

Wszywkę alkoholową aplikuje się pod skórę, pod postacią tabletki. Co istotne, dawka zostaje dobrana przez specjalistę do wieku pacjenta, stopnia uzależnienia i synu jego zdrowia. Zabieg przebiega z zastosowaniem miejscowego znieczulenia, które działa też po jego zakończeniu. Dzięki temu osoba chora, nie musi przyjmować dodatkowo środków o działaniu przeciwbólowym. Esperal aplikowany jest zwykle w okolice pośladków. Dzięki czemu w czasie gojenia, nie czuje się bólu w czasie poruszania. Ponadto, właściwe wszycie esperalu sprawi, że lek będzie niewidoczny, zaś zastosowanie specjalistycznych kosmetycznych szwów, zapewni estetyczny wygląd skóry.

reklama

Lek ten działa do dwunastu miesięcy. Kwestia związana z dawką, może zostać także ustalona ze specjalistą wykonującym zabieg, co przełoży się bezpośrednio na czas działania środka. Wszywka wykazuje wpływ na metabolizm napojów wyskokowych, blokując tym samym rozkładanie się aldehydu octowego. Jest to substancja toksyczna, która w sytuacji skumulowania się, powoduje niezbyt przyjemne efekty. To właśnie strach przed wspomnianymi konsekwencjami oraz występowaniem niekorzystnych symptomów posiadanej tabletki, jest odstraszającym czynnikiem.

Długość działania wszywki esperal a metody leczenia choroby alkoholowej

Czas dwunastu miesięcy, który równocześnie stanowi okres trzeźwości osoby uzależnionej od alkoholu, umożliwia dokonywanie sporej ilości zmian w jego całym życiu. W tymże czasie, organizm dostaje szansę na regenerację, zaś przejście na zbilansowaną, zdrową i odpowiednią dietę, pozwala uzupełnić niedobory minerałów i witamin, do których doszło na skutek nadużywania napojów wyskokowych, jak i długo trwających alkoholowych ciągów.

reklama

Czas abstynencji, umożliwia racjonalne spojrzenie na dotychczasowy sposób życia, jak i podjęcie decyzji odnośnie kompleksowego leczenia. Osoba uzależniona, może podjąć decyzję o terapii indywidualnej z terapeutą albo psychologiem, która pozwoli na wykrycie powodów pojawienia się choroby alkoholowej. Cyklicznie odbywane sesje ze specjalistą, opierają się na analizie wielu z obszarów życia pacjenta i próbie zrozumienia jego emocji czy sposobów myślenia. Stawiane są również pewne założenia, które osiągnąć ma osoba uzależniona.

W większości sytuacji, zaczęcie terapii wymagać będzie określonej ilości dni wcześniejszej abstynencji. W takim przypadku, wszywka alkoholowa, idealnie spełnia powierzoną jej rolę, gdyż wspomaga osobę uzależnioną w szybszym rozpoczęciu leczenia.

reklama

Poza terapią indywidualną, skutecznym rozwiązaniem, będą też grupowe spotkania, które skupiają również inne uzależnione osoby. Możliwość wymieniania z innymi swoich doświadczeń i spojrzeń na chorobę, ma bardzo ważne znaczenie podczas leczenia. Kluczowe będzie również poczucie akceptacji, które dostaje od grupy pacjent.

Jeśli brać pod uwagę wyżej wymienione kwestie, wszywka alkoholowa, może być pierwszym z ważnych kroków na drodze do wygrania walki z chorobą alkoholową.

Jakie jest ryzyko związane z wszywką alkoholową?

Efekty uboczne stosowania wszywki alkoholowej, nie są zbyt powszechne. Niektórzy z pacjentów, skarżą się na dolegliwości bólowe po przebytym zabiegu. Jest on jednak krótkotrwały i niezbyt dokuczliwy, dlatego nie jest on określany w roli skutku ubocznego. Na samym początku terapii, można czuć posmak metalu w jamie ustnej, epizodyczne bóle brzucha i dyskomfort.

Najwięcej efektów ubocznych, alkoholicy dostrzegają po spożyciu nawet niewielkiej ilości napojów wyskokowych. Kiedy w ich organizmach, obecny będzie esperal, parę minut po wypiciu nawet małej ilości alkoholu, odczują oni silne symptomy alkoholowego zatrucia. Dokonując połączenia esperalu z alkoholem, możemy spodziewać się objawów takich, jak: przyspieszone bicie serca, nadmierna potliwość, zawroty głowy, zaczerwienienie twarzy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama