Reklama

Czy warto dokupić assistance do OC?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto dokupić assistance do OC? - Zdjęcie główne

Czy warto dokupić assistance do OC?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Czy warto dokupić assistance do OC? Wyjazd na wakacje - na ten moment często czekamy cały rok. Planujemy trasę, organizujemy noclegi, pakujemy podróżny niezbędnik. Mimo - wydawać się może - kompleksowego przygotowania, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Chcielibyśmy jedynie uniknąć rozczarowań i niemiłych niespodzianek. Udając się na wakacje własnym samochodem, w trasie te mogą się niestety zdarzyć. Problemy z autem mogą skutecznie popsuć wakacyjny nastrój. Remedium może okazać się ubezpieczenie Assistance.

Mądry Polak przed szkodą, czyli ubezpieczenie na wyjazd

Awaria samochodu, uszkodzona opona czy brak paliwa - wszystkie te sytuacje potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej opanowanych kierowców. O tyle łatwiej, jeśli czoła im musimy stawić na polskim, doskonale nam znanym podwórku. Sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta, gdy nieprzewidziane problemy z autem spotkają nas podczas zagranicznych wojaży. W obcym kraju, bez znajomości języka i tamtejszych reguł gry.

W takiej sytuacji prawdziwym wybawieniem może okazać się ubezpieczenie Assistance. Choć wydaje się, że podczas wakacji jest ono absolutnie niezbędne, przydatne okaże się także na co dzień. Assistance daje komfort, który sprawi, że życie każdego kierowcy będzie zdecydowanie mniej stresujące. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-samochodu-na-wyjazd/.

Jaką ochronę zapewnia Assistance? 

Zanim udamy się w samochodową podróż za granicę warto kompleksowo sprawdzić stan swojego samochodu. Niestety, nawet to nie daje nam pełnej gwarancji, że nasze cztery kółka przez całą podróż będą cieszyć nas absolutną bezawaryjnością. Ubezpieczenie Assistance, w zależności od wybranego pakietu, może gwarantować nam wsparcie w takich sytuacjach jak: holowanie samochodu z miejsca zdarzenia do najbliższej stacji naprawczej, naprawdę uszkodzonego samochodu, naładowanie akumulatora, dostarczenie paliwa czy nawet wynajem samochodu zastępczego. Pakiet, który obejmuje ponadto pomoc informacyjną dla kierowców, wsparcie tłumacza czy zakwaterowanie w hotelu - w drodze może okazać się na miarę złota. 

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje kilka wariantów ubezpieczenia Assistance, które różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim zakresem gwarantowanych świadczeń i - co najważniejsze - zakresem terytorialnym. Dlatego decydując się na zakup ubezpieczenia i mając w planach niedaleką podróż zagraniczną, warto wybrać wariant ubezpieczenia, który obejmuje nie tylko Polskę, ale także całą Europę. 

Kompleksowa ochrona kierowcy na wyjazd

Ubezpieczenie Assistance, obok polisy AC, to jedno z najpopularniejszych ubezpieczeń nieobowiązkowych. Mimo to, nadal wielu kierowców świadomie rezygnuje z tego rodzaju ochrony, a wszystko to z chęci oszczędności. Warto jednak pomyśleć o nim już na etapie zakupu ubezpieczenia obowiązkowego. Decydując się na ubezpieczenie OC w pakiecie z AC czy Assistance, możemy zaoszczędzić co nieco, a przy okazji zyskać ochronę niemal absolutną.

Poszukując kompleksowego ubezpieczenia samochodu sprawdź ofertę Beesafe. Podstawową ochronę ubezpieczyciela możemy dowolnie rozszerzyć o przydatne dodatki, a w tym oczywiście Assistance. W ramach pomocy w drodze ubezpieczyciel zorganizuje wsparcie techniczne i organizacyjne, zarówno w Polsce, jak i w Europie. 

Assistance na wakacje: krótkoterminowe ubezpieczenie na wyjazd

Alternatywą dla klasycznego, całorocznego Assistance może okazać się Assistance krótkoterminowe. Będzie to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, ale jednocześnie zapewniające ochronę w ściśle sprecyzowanym terminie. Na rynku możemy znaleźć oferty Assistance na 7, 14 lub 31 dni. Decydując się jednak na Assistance krótkoterminowe, które obejmować ma jedynie czas wakacji, warto dokładnie zapoznać się z zapisami zawartymi w OWU.

Zwróćmy szczególną uwagę nie tylko za zakres terytorialny takiego ubezpieczenia, ale także limit holowania samochodu czy wiek auta, które może zostać objęte ochroną. Warto zweryfikować te kwestie, zanim okaże się, że Assistance, które posiadamy będzie kompletnie bezużyteczne w naszej podróży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE