Reklama

Akwarystyka - wyposażenie akwarium

Opublikowano:
Autor:

Akwarystyka - wyposażenie akwarium - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Kiedy decydujemy się na rozpoczęcie przygody z akwarystyką, oczywiste jest, że w pierwszej kolejności musimy nabyć akwarium i odpowiedni filtr do akwarium. Jednak to dopiero początek wyposażenia podwodnego domu dla małych pupili.
Wybór akwarium i odpowiednich filtrów to dobry start do dalszego wyposażenia zbiornika. Składają się na nie elementy podstawowe, takie jak na przykład: grzałka, filtr wewnętrzny lub filtr zewnętrzny do akwarium oraz elementy dodatkowe, czyli dekoracje, roślinność itd.

Umiejscowienie akwarium
Przed rozpoczęciem „umeblowania” akwarium, należy najpierw znaleźć dla niego odpowiednie miejsce w domu czy mieszkaniu.
Akwarium nie powinno zostać umieszczone w przypadkowym miejscu. Jego lokalizacja musi być dobrze przemyślana i uwarunkowana kilkoma czynnikami.
Przede wszystkim podstawa akwarium musi być stabilna oraz wytrzymała i odporna na działanie wody. Dobry sklep akwarystyczny w swojej ofercie posiada specjalne szafki akwariowe. Warto się im przyjrzeć.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest oświetlenie. Zbiornik nie może być wystawiony na ciągłe działanie światła, dlatego najlepiej umieścić go w głębi pomieszczenia.

Wyposażenie podstawowe akwarium
Każde akwarium musi spełniać odpowiednie parametry techniczne, aby umożliwić zdrowe i bezpieczne życie jego mieszkańcom. Obligatoryjne elementy wyposażenia każdego akwarium stanowią:
Oświetlenie – większość ryb wymaga podziału doby na noc oraz dzień, podobnie jak człowiek. W związku z tym należy im zapewnić równowagę między oświetleniem i zaciemnieniem akwarium.
Ogrzewanie – grzałka do akwarium jest niezbędna w przypadku dużych zbiorników. Małym wystarczy mocna świetlówka i odpowiednia temperatura w pomieszczeniu.
Filtracja – filtr do akwarium do jeden z jego podstawowych elementów wyposażenia. Filtr do akwarium dzielimy na dwa rodzaje: wewnętrzny i zewnętrzny filtr do akwarium. Ten pierwszy jest odpowiedni dla niewielkich zbiorników.
Napowietrzenie – konieczne w celu wzbogacenia wody w tlen niezbędny do życia naszym małym, pływającym pupilom. Obecnie każdy dobry filtr do akwarium jest wyposażony w napowietrzacz.

Dekoracje do akwarium
Roślinność – podstawowy element naturalnego środowiska życia ryb. Stanowi również bardzo atrakcyjny element ozdobny. Wybór roślinności musi być bardzo rozważny i dostosowany do danego gatunku rybek.
Tło – urozmaica otoczenie, kiedy akwarium stoi na tle mało atrakcyjnej ściany.
Podłoże – podstawa dla roślinności, a przede wszystkim element naturalnego środowiska ryb.
Dodatki, np. kamienie, drewno, domki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE