Reklama

Wyjątkowy jubileusz. Pan Jan obchodził setne urodziny

Opublikowano:
Autor:

Wyjątkowy jubileusz. Pan Jan obchodził setne urodziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Wielokrotnie śpiewamy na urodzinach „sto lat, niech żyje nam”, ale nie każdemu jednak jest dane dożyć takiego wieku, jak Janowi Baranowskiemu. Jego żona jest młodsza od niego o siedem lat. Z okazji setnych urodzin seniorowi złożono wiele życzeń, otrzymał także list gratulacyjny od premier Beaty Szydło.

Wielokrotnie śpiewamy na urodzinach ?sto lat, niech żyje nam?, ale nie każdemu jednak jest dane dożyć takiego wieku, jak Janowi Baranowskiemu. Jego żona jest młodsza od niego o siedem lat. Z okazji setnych urodzin seniorowi złożono wiele życzeń, otrzymał także list gratulacyjny od premier Beaty Szydło.

Pan Jan Baranowski urodził się w trakcie I wojny światowej, 26 lutego 1917 roku. Mieszka w Słupnie. Z okazji tak zacnych urodzin, które świętował kilka dni temu, we wtorek odwiedził go także wójt Słupna Marcin Zawadka wraz z kierowniczką płockiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego, Marleną Mazurską oraz Romanem Lutomierskim, kierownikiem oddziału KRUS w Płocku. Oboje życzyli jubilatowi jak najwięcej zdrowia, szczęścia i pomyślności. Wójt Słupna wręczył bukiet kwiatów i kosz pełen prezentów. Przekazano dodatkowy list gratulacyjny od premier Beaty Szydło.

Jubilat pochodzi z rolniczej rodziny z okolic Gąbina. Po wybuchu II wojny światowej, kiedy już hitlerowcy wkroczyli do Polski, jako młody człowiek został wywieziony na przymusowe roboty do Rzeszy. Tak się złożyło, że w ten sposób poznał przyszłą żonę, która podobnie jak on trafiła tam do niewolniczej pracy. Zakochali się w sobie. Do kraju zdołali wrócić już po zakończeniu wojny. W dodatku dotarli do ojczyzny pieszo! Założyli rodzinę, dochowali się trzech córek. Pan Jan po przejściu na emeryturę mieszkał w Płocku przez 30 lat, lecz kilka lat temu zapadła decyzja o przeprowadzce do córki do Słupna. Z żoną cieszą się w miarę dobrym zdrowiem.

Redakcja Portalu Płock przyłącza się do życzeń.

Fot. Urząd Gminy w Słupnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE