Reklama

OSP nie wyjedzie do pożaru przez konflikt?

Opublikowano:
Autor:

OSP nie wyjedzie do pożaru przez konflikt? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszogrodzie wystawiła na portalu społecznościowym komunikat, iż zawiesza działalność z powodu konfliktu z Urzędem Gminy. Ten z kolei odpowiada, że wpisy zamieściła "jednostka do tego nieuprawniona, a współpraca pomiędzy gminą a OSP Wyszogród układa się prawidłowo".

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszogrodzie wystawiła na portalu społecznościowym komunikat, iż zawiesza działalność z powodu konfliktu z Urzędem Gminy. Ten z kolei odpowiada, że wpisy zamieściła "jednostka do tego nieuprawniona, a współpraca pomiędzy gminą a OSP Wyszogród układa się prawidłowo".

- W związku z brakiem porozumienia pomiędzy urzędem gminy i miasta a naszą jednostką od dnia jutrzejszego nasza jednostka pozostaje bez kierowców pełniących całodobowe dyżury - podaje na stronie OSP Wyszogród. - W związku z czym nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnej gotowości bojowej. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia zagrożenia np. pożaru, wypadku itp. z naszej jednostki nie wyjedzie żaden zastęp.

Czy to prawdziwa informacja? Otóż, okazuje się, że wpisy pojawiające się na stronach internetowych z logo OSP Wyszogród wraz z linkiem do oficjalnej strony tego stowarzyszenia były zamieszczane przez osobę nieuprawnioną do reprezentowania oficjalnego stanowiska zarządu i samego OSP.

- Wpisy te są subiektywną oceną, godzą w dobre imię zarówno tego stowarzyszenia wraz z jego członkami jak również gminy, która finansuje działalność straży - stwierdza zarząd OSP.

Ponadto przedstawiciele gminy informują, że osoba dokonująca przedmiotowego wpisu na stronie internetowej sama złożyła wypowiedzenie umowy o pracę, która była związana z pełnieniem obowiązku kierowcy przy OSP Wyszogród. Osoba ta nie wyraziła zgody na dalszą współpracę.

Ponadto radni złożyli wnioski, by osoba odpowiedzialna za pojawienie się wpisów na stronie publicznie przeprosiła druhów OSP Wyszogród, a przede wszystkim mieszkańców za upublicznienie nieprawdziwych informacji dotyczących zabezpieczenia przeciwpożarowego miasta i gminy Wyszogród.

Jak ustalono na spotkaniu, które odbyło się po publikacji wpisu, w chwili obecnej zarówno OSP Wyszogród oraz urząd dołożą wszelkich starań, aby zapewnić należyte bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom i są ze sobą w stałym kontakcie.

- Jednostka OSP Wyszogród po uzgodnieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej ma zabezpieczony stan gotowości bojowej i nadal niezmiennie działa w KSRG - podkreśla zarząd OSP.

Gmina podaje również, że od roku 2017 zabezpiecza środki na dwa etaty przeznaczone dla druhów ochotników pełniących obowiązki kierowców w OSP Wyszogród na dyżurach alarmowych.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE