Reklama

Reklama

Ewakuacja mieszkańców! Doszło do kolejnego wycieku... [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 21 czerwca 2018 16:40
Autor:

Ewakuacja mieszkańców! Doszło do kolejnego wycieku... [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Służby z całego regionu, w tym aż 10 zastępów straży pożarnej zostało postawionych na nogi w związku z wyciekiem chemikaliów przy ul. Ziejkowej w Gostyninie, które wykryto dziś po południu. Konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców oraz pracowników pobliskiego zakładu pracy.

Reklama

Służby z całego regionu, w tym aż 10 zastępów straży pożarnej zostało postawionych na nogi w związku z wyciekiem chemikaliów przy ul. Ziejkowej w Gostyninie, które wykryto dziś po południu. Konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców oraz pracowników pobliskiego zakładu pracy. 

Dziś, podczas posiedzenia Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w związku z pojawieniem się ostrzeżenia o II stopniu zagrożenia meteorologicznego, podjęto decyzję o zbadaniu stanu toksycznych odpadów znajdujących się na działce przy ul. Ziejkowej. Po przybyciu na miejsce, stwierdzono, że doszło do ponownego wycieku substancji. W kilku miejscach są to "stare" wycieki, inne pojawiły się w nowych miejscach.

[ZT]19242[/ZT]

W pierwszej fazie działań zostały zadysponowane 4 zastępy JRG Gostynin,  a następnie  sekcja ratownictwa JRG Płock  oraz dwa zastępy OSP: Gostynin i Sierakówek. Po przybyciu jednostek kierujący akcją  podjął decyzję o wyznaczeniu strefy bezpiecznej wokół miejsca nagromadzenia odpadów oraz o ewakuacji mieszkańców pobliskiej posesji i sąsiadujących zakładów.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania, przy użyciu sprzętu specjalistycznego do pomiarów zagrożeń chemicznych ustalono, że z dwóch pojemników  w wyniku osunięcia nastąpiły  wycieki na niewielkiej powierzchni. Przy użyciu neutralizatorów i sorbentów dokonano neutralizacji wycieków, natomiast pojemniki zabezpieczono przed dalszym rozszczelnieniem. Po zakończeniu działań przez jednostki Straży Pożarnej i ponownym sprawdzeniu terenu podjęto decyzję o powrocie mieszkańców do swoich lokali.

[ZT]19432[/ZT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.